Meryl Streep’in kızı Mamie Gummer, New York’taki Evini Satıyor

Meryl Streep'in kızı Mamie Gummer, New York'taki Evini Satıyor

Hollywood’un ünlü oyuncusu Meryl Streep’ ile Don Gummer’ın kızı aktris Mamie Gummer, Manhattan’daki kooperatif evini 1,8 milyon dolara satıyor. Kendisine 3 yıl ev sahipliği yapan kooperatif evini satılığa çıkaran oyuncu, gayrimenkulünü 2014 yılında bir sanat değerlendirme uzmanından 1,745 milyon dolara almıştı. Evin şu andaki satış fiyatına bakılacak olursa Meryl Streep’in dört çocuğundan bir olan Mamie’nin satıştan çok da büyük kar elde etmek niyetinde olmadığı anlaşılıyor.

Şefin Rüyası Olarak Tanımlanan Broadmoor’daki Dairenin Mutfağı

1925 yılında inşa edilen bir kooperatif binasında yer alan daire Broadmoor’da bulunuyor. Dairede 2 yatak odası ve 2 adet banyo yer alıyor. Savaş öncesi tarzdaki daire, oturma ve yemek odalarının mutfağa açıldığı açık bir kat planında yapılandırılıyor. Dairenin geniş bir alana yayılan mutfağının tam ortasında mermerden yapılan bir ada bulunuyor. Ada içerisinde paslanmaz çelik aletler ve çok sayıda özel saklama alanı bulunuyor. Mutfak muhteşem tasarımı nedeniyle emlak komisyoncusu tarafından şefin rüyası olarak tanımlanıyor.

Her Koleksiyoncunun Rüyasını Süsleyen Kitaplık Rafları

Aydınlık ve ferah bir oturma odasına sahip olan Mamie odayı modern mobilyalarla dekore ediyor ve odanın duvarlarını dâhili kitap rafları ile süslüyor. Altı katlı olan binanın manzarasını West 23rd Caddesi’ndeki ağaçlıklar ve uzaktaki Empire State Building binası oluşturuyor. Mamie oldukça büyük olan yatak odalarından birini oturma odasının devamı olarak kapalı bir medya odası olarak kullanıyor. Evin oturma odasında yer alan özel yerleşik raflar, her koleksiyoncunun beğenebileceği mükemmellikte tasarlanmış.

Oturma odasında yer alan Fransız tarz kapı Gummer’ın ana yaşam alanının dışında bir medya odası olarak ayarladığı ikinci yatak odasına açılıyor. Ana yatak odasında içinde yürünebilecek nitelikte geniş bir giyinme ve elbise odası yer alıyor. Oyuncunun medya odası olarak kullandığı yatak odasında gömme bir duşa sahip tamamen mermerli bir banyo  bulunuyor. Diğer ana yatak odasında ise derin küvetli bir banyo yer alıyor. Evin her odasından Empire State Binası görülebiliyor.

Modern Tasarımın Eski Dünya ile Mükemmel Uyumu

Gummer’ın 1,8 milyon dolar karşılığında satışa sunduğu ev, modern olanakların eski dünya ile mükemmel bir uyumunun göstergesi olarak sunuluyor. Mamie’nin satışa sunduğu kooperatif dairesi Mamie’nin şehirdeki ikinci evi. Connecticut’ta büyüyen ve The Big Apple doğumlu olan aktrisin daha önce Brooklyn Parkının yamacında bir apartman dairesi bulunuyordu.

Mamie’nin bu Chelsea apartmanı her ne kadar sevimli olsa da Streep’in eski Greenwich Village konağı ile kıyas bile edilemez. Akademi Ödüllü aktrisin 2005’e kadar 19 West 12th Street’te kaldığı ve sahibi olduğu beş katlı konağın şu andaki satış değeri en az 24,5 milyon dolar.

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR