Merkez Kayaşehir Bölgenin Tek Alışveriş Merkezi Olacak

Merkez Kayaşehir Bölgenin Tek Alışveriş Merkezi Olacak

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) 65 bin konutluk projesi Kayaşehir’e Avm inşa edilecek. Makro İnşaat’ın yapacağı Merkez Kayaşehir adlı mekân 63 bin metrekare kapalı, 36 bin 700 metrekare kiralanabilir alandan oluşuyor. Avm’nin bünyesinde 172 mağaza ve 8 salonlu sinema yer alacak.

Merkez Kayaşehir’de mağazalar açık arttırma usulü ile satışa sunulmuştu. Açık artırmada büyük ilgi gören mağazaların satışı tamamlandı. Projenin Swissotel’de yapılan tanıtım toplantısına TOKİ Başkan Vekili Haluk Karabel, Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum, Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan ve Cushman And Wakefield Genel Müdürü Rahşan Cebe katıldı.

Kayaşehir’in Türkiye’de ve Avrupa’nın en büyük uydu şehri olduğuna işaret eden TOKİ Başkan Vekili Haluk Karabel, “Burada 250 bin insanımız hayatını idame ettirecek. 42 ilin nüfusundan daha fazla. Kanımca Merkez Kayaşehir bölgenin ilk Avm projesi olup karlı bir yatırımdır.” dedi.

Emlak GYO Genel Müdürü Murat Kurum da Kayaşehir projesinden övgüyle söz etti. Projenin çevreye duyarlı olduğunu vurgulayan Kurum, şunları kaydetti:

“İnsanların kalifiye konutlarda mutlu bir hayat geçirmelerini temin etmek yönetimlerin birinci görevidir. Biz de 2003’ten bu yana TOKİ ve Emlak GYO olarak 500 bin konut yapımı için hedef koyduk. Konut Kurultayı’nda bu hedefin yakalandığını, tamamlandığını paylaştık. Kayaşehir, 11,5 milyon metrekaer arazi. Burada konutlara ayrılan bölümlerin yanı sıra 3 milyon metrekare yeşil alan, 4 milyon metrekare de sosyal alandır. Yenilenebilir enerjiden tutun da yağmur sularının depolanıp bahçe sulamasında kullanılmasına kadar insanların daha az aidat ödemesi için her şey yapıldı. Çevreye duyarlı bir uydukent yaratıldı.”

Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan da Kayaşehir’in ortalama yaklaşık 250 bin nüfuslu bir şehir olduğunu bildirdi. Uyan, “Kayaşehir, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye’de bulunan 42 ilden daha büyük bir şehir olarak belirtildi. Konut ve hayat alanının yanı sıra yollarıyla sosyal donatılarıyla tam anlamıyla planlı bir şehir inşa ediliyor. Şu ana kadar konut alanların genel durumuna baktığımızda; eğitim ve kültür seviyesi olarak b ve b+ sınıfında yer alan kesim olduğunu görüyoruz. Biz Merkez Kayaşehir’de, uydu kentin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde dizayn ettik. Çarşıda açılacak tüm mağazaları belirli sektörlere göre ayırdık ve proje tamamlandığında 55 farklı sektöre ev sahipliği yapacak şekilde düzenledik. Proje tamamlandığında Başakşehir, Bahçeşehir ve Ispartakule’yi kapsayan 10 kilometrelik bir alan hizmet verecek.” dedi

Merkez Kayaşehir İletişim Bilgileri:
Telefon:
0212 444 67 59
Web: www.merkezkayasehir.com

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR