Masum Dizisi Nerede Çekildi?

Masum Dizisi Nerede Çekildi?

Blu TV’de yayınlanan ilk internet dizisi olan Masum, gerek her bir karakterin hikayesi ile gerekse bu hikayelerin ekrana sinematografik çekimlerle yansıtılmasıyla bambaşka bir yere sahip olmuştur.

Yapımcılığını D Production ve Müge Turalı Pak’ın üstlendiği Masum dizisi, yaklaşık 50 dakika süren 8 bölümlük bir dizidir. Blu TV’de finalini yapan dizi, Eylül ayında Kanal D ekranlarında yeniden yayınlanacak.

MASUM DİZİSİ ile ilgili görsel sonucu

Gizemi ve dramayı aynı anda ekrana yansıtan dizinin gerilim dolu havası, olay örgüsünün muhteşemliği ile mükemmel bir uyum sağlayarak dizinin, türünün en başarılıları arasına girmesini sağladı.

Masum dizisi nerede çekildi?

MASUM DİZİSİ ile ilgili görsel sonucu

Gerek konusu gerekse oyunca kadrosuyla başarılı bir performansa imza atan Masum dizisi, Kocaeli’nde çekildi. İstanbul’a yakın olması ve taşra ilçesini anımsatmasından dolayı tercih edilen Kocaeli’nin tüm sokakları, dizi setine ev sahipliği yaptı. Yeşilin ve mavinin tüm tonlarının sergilendiği dizide, Kocaeli’nin sakin ve huzur dolu atmosferi de gözlerden kaçmadı. Usta oyuncuların tüm yeteneklerini gözler önüne serdiği Masum dizisi, polisiye izlemeyi sevenlerin beğenisini kazandı.

Masum dizisinin oyuncuları kimler?

MASUM DİZİSİ ile ilgili görsel sonucu

Başrollerini Haluk Bilginer, Nur Sürer, Okan Yalabık, Ali Atay, Serkan Keskin, Tülin Özen ve Bartu Küçükçağlayan’ın paylaştığı dizi, güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çekti. Her biri birbirinden yetenekli ve usta oyunculardan oluşan kadro, güçlü bir senaryo ile birleşince, mükemmel bir polisiye dizi ortaya çıktı. Yönetmenliğini Altın Portakal Ödülü’ne sahip SerenYüce’nin yaptığı Masum dizisinin sanat yönetmenliğini Murat Güney ve Ayşe Buket Demiratar paylaştı.

Kendi tiyatro oyunu olan Bayrak’tan uyarlayarak, Masum dizisinin senaristliğini yapan Berkun Oya, aynı zamanda dizinin proje tasarımında da rol aldı. İlk bakışta oldukça sıradan bir hikâye gibi başlayan dizi, polisiye ve dramanın iç içe geçtiği bir olaylar zincirini ele alıyor. Geleneksel yapıya sahip bir Türk ailesinin başından geçen olayları konu edinen dizi, hikâye ilerledikçe sıra dışı bir hale bürünüyor.

Masum dizisinin konusu ne?

MASUM DİZİSİ ile ilgili görsel sonucu

Yılların eskitemediği ünlü aktör Haluk Bilginer, dizide emekli komiser Cevdet rolünde. Haluk Bilginer’e, Komiser Cevdet’in eşi rolünde ise Türk sinemasının ünlü kadın oyuncularından Nur Sürer eşlik ediyor. Polisiye özellikleri ile dikkat çeken dizi, güçlü hikayesi ve etkileyici sahneleri ile daha ilk bölümde izleyicileri içine aldı. Komiser Cevdet, uzun yıllar komiser olarak çalıştıktan sonra yılların yorgunluğunu atmak ve huzurlu bir şekilde yaşamak için karısıyla birlikte şehirden uzak bir çiftliğe yerleşir. Bir gece ansızın, küçük oğullarının korkunç bir haberle evlerine gelmesinden sonra ailenin huzuru sarsılır.

Etiketler: , , ,

BENZER YAZILAR