Marker Kalemler İle Evinizin Her Alanı Not Defteriniz Olsun!

Marker Kalemler İle Evinizin Her Alanı Not Defteriniz Olsun!

Günlük yaşamınızda hatırlamak zorunda olduğunuz pek çok şey bulunuyor. Ev ve işyerinizde yapılacak işler, eve alınacak ihtiyaçlar ya da aile bireylerinize hatırlatmanız gereken işler gibi pek çok konuyu akılda tutmak bazen imkansız olabiliyor. Bu bilgilerin en azından bir kısmının hafızanızda yer kaplamasına engel olmak için yazmayı deneyebilirsiniz. Evde marker kullanmak pek çok işi kolaylaştırabiliyor. Ancak bu iş için bir kağıt yığınına ihtiyacınız yok. Evin içinde ya da duvarınızda yer ayırmanız gereken bir yazı tahtasına da ihtiyacınız bulunmuyor. Evinizdeki pek çok alan bir yazı tahtasına dönüşebiliyor!

Dilediğiniz yerde, dilediğiniz renkte!

Öncelikle ihtiyacınız olan, kırtasiye ya da marketlerden temin edebileceğiniz dilediğiniz renkte marker kalemler. Bu kalemler yazı tahtalarına uygulandığı zaman silinebilir özellikli olduğundan, uygun yüzeylere aldığınız notları kolayca silebilirsiniz. Evin girişi, odalar, mutfak ve banyo gibi alanlara not bırakmanız oldukça basit.

Örneğin ayna ya da cam yüzeylere kolayca not alabilir, eşinize ya da çocuklarınıza hatırlatmanız gereken konuları ayna üzerine not edebilirsiniz. Evin içerisine uygun bir yere konumlandırdığınız fotoğraf çerçevesinin içine de dilediğiniz gibi not bırakabilirsiniz. Evin en görünür noktasına yerleştirebileceğiniz bu çerçeve, tüm aile bireylerinin evde olmadığı zamanlarda dahi haberleşmesini sağlıyor. Çerçevenin içine bir fotoğraf yerine açık renkli bir zemin kağıdı yerleştirip, çerçevenin cam yüzeyine dilediğiniz yazıyı yazabilirsiniz.

Projenize yaratıcılık katın

Evde marker kullanmak tüm alanlar için uygulanabilir bir işlem olsa da not almaya en çok ihtiyaç duyulan alanlardan biri de mutfak oluyor. Uzun alışveriş listeleri ve yemek planlamaları için bazen bir fotoğraf çerçevesi yeterli olmayabiliyor. Biraz daha yaratıcı bir çözüm isterseniz, buzdolabınız tam size göre! Çoğu buzdolabı bu işlem için uygun yüzey sunuyor. İşleme başlamadan önce dolabınızın görünmeyen bir yüzeyinde denemeniz öneriliyor. Eğer buzdolabınızın yüzeyi marker kullanımına uygunsa, uygulamadan sonra kolaylıkla silindiğini görebilirsiniz.

Buzdolabınızın üzerine market ihtiyaçlarınızı yazabileceğiniz gibi, iç kısmını da yazı yazmak için kullanabilirsiniz. Bu sayede, buzdolabınızın hangi rafında nelerin bulunduğunu belirterek aranılan yiyeceklerin daha kolay bulunmasını sağlayabilir, dolabınızı organize ederek karmaşayı engelleyebilirsiniz.

Evde marker kullanmak çocukların da hakkı!

Eğer dolabınızın yüzeyi marker kullanımına uygun değilse, sizin için farklı çözümler de bulunuyor. Farklı boyutlarda alacağınız şeffaf asetat kağıdını mutfak dolabınızın ya da buzdolabınızın kapağına yapıştırarak kullanabilirsiniz. Asetat kağıtlarının yüzeyi de marker kullanımına uygunluk sağlıyor.

Çocuk odalarında da rahatlıkla kullanabileceğiniz bu yöntem ile çocuklarınız için eğlenceli bir aktivite yaratabilirsiniz. Çocukların yaratıcılığını geliştiren resimler çizebileceği bu alan, resimleri duvarda sergilemelerine de imkan tanıyor. Özellikle küçük yaştaki çocukların duvarlara resimler çizmesine engel olabileceğiniz bu işlem sayesinde evinizin duvarlarını da güvence altına alabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

BENZER YAZILAR