Koridor Yenilemek İçin Ne Kadar Harcamak Gerekir?

Koridor Yenilemek İçin Ne Kadar Harcamak Gerekir?

Koridorlar; eve adım atanları karşılayan, odaları birbirine bağlayan alanlardır. Fakat genellikle dar ve karanlık oluşları nedeniyle dekorasyon değeri taşımadıkları düşünülür. Oysa küçük dokunuşlarla koridorlarınıza özgün ve modern bir hava katabilirsiniz.

Koridorunuzu Yenilemeye Duvarlardan Başlayın

Koridorlarınızın aydınlık ve ferah görünmesi için duvar rengini değiştirmekle işe başlayabilirsiniz. Duvarları renklendirirken açık renkler tercih ederek koridorunuzu daha aydınlık bir hale getirebilirsiniz. Bu işlem için silinebilir duvar boyaları veya renkli duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Krem rengi, bej, sarı, şampanya tonları gibi renkler kullanmak sıcak bir atmosfer oluşmasını sağlarken; açık gri, kırık beyaz, mavi veya eflatun tonları soğuk ve modern bir izlenim yaratacaktır. Küçük desenler içeren veya kendinden desenli taş görünümlü duvar kağıtları kullanarak koridorlarınızı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Ortalama 25-40 metrekarelik duvar alanı olan bir koridor için boya veya duvar kağıdı masrafı 70-120 TL arasında olacaktır. Kullandığınız boya veya kağıdın kalitesi, markası, işçilik ve koridorunuzun duvar alanı bu fiyatı etkileyecektir.

Aydınlatmaya Önem Verin

Dekorasyonda aydınlatma; hem mekanları ferah göstermesi, hem de diğer dekorasyon materyallerini ön plana çıkarması açısından önem taşımaktadır. Koridorunuzda pencere yoksa sarkıt şeklinde, uzun askılı aydınlatmalar tercih ederek karanlık ve kasvetli havanın önüne geçebilirsiniz. 7 metreden daha uzun koridorlar için birden fazla aydınlatma ürünü seçmek de yerinde bir karar olacaktır. Ortalama 100-150 TL'ye zevkinize uygun avizeler satın alabilirsiniz.

Yolluk ve Kilimlerle Koridorunuzu Isıtın

Fayans veya parke kaplı koridorunuza sıcak bir hava katmak ve dekorasyona bütünlük kazandırmak için yolluk ve kilimlerden yararlanabilirsiniz. Koridorunuzun duvar rengine uygun bir ürün seçmek uyumlu bir görüntü yakalamak açısından önemlidir. Temizleme kolaylığı sağlamak için yolluk veya kiliminizi 2-3 parça halinde alabilir; aralıklı bir şekilde sererek koridorunuzun daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Ortalama 150 TL bütçe ayırarak zevkinize uygun bir ürün bulabilirsiniz.

Duvarlarınız Boş Kalmasın, En Güzel Fotoğraflarınızı Koridorunuzda Sergileyin

Koridorunuzu sıkıcı görüntüsünden kurtarmak için duvar aksesuarlarından yararlanabilirsiniz. Aile fotoğraflarınızı çerçeveletip duvarlarınıza asabilir; küçük parçalı kanvas tablolardan ve dekoratif aynalardan yararlanabilirsiniz. Bu iş için 100-150 TL harcayarak tarzınızı yansıtacak dekoratif ürünler satın alabilirsiniz.

Kullanışlı Portmanto ve Dolaplarla Fazla Eşyalarınızı Koridorunuzda Depolayın

Koridorunuza açılan bir antreniz ya da girişiniz varsa ayakkabı ve dış giyim eşyalarınızı buraya yerleştireceğiniz kullanışlı bir portmantoda veya dolapta saklayabilirsiniz. Dar alanlar için üretilmiş ince, sürgülü kapaklı dolapları ve duvara monte edilebilen vestiyerleri tercih ederek yerden tasarruf edebilirsiniz. 250-300 TL'ye koridorunuza uygun bir dolap veya vestiyer bulabilirsiniz.

Koridorunuzun ihtiyacına göre ürünler satın alarak ya da mevcut eşyalarınızı zevkinize göre yenileyip tekrar kullanılabilir hale getirerek toplamda yaklaşık 750-800 TL gibi bir bütçeyle koridorunuzu baştan aşağı yenileyebilir, evinizin havasını değiştirebilirsiniz.


Etiketler: , , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR