Konutta yeni yatırım bölgeleri

Konutta yeni yatırım bölgeleri
Son yıllarda hızla gelişen gayrimenkul piyasası yeni projelerle birlikte kent merkezlerinin sınırlarını genişletiyor. Tüm dünyada yaşanan dönüşüm Türkiye’nin kent ve metropollerinde de etkisini gösteriyor. Bu hareketlilik özellikle İstanbul’da çok net gözlemlenirken, 10 yıl önce hiç rağbet görmeyen bölgeler yatırım için bugün girişimcileri birbiriyle yarıştırıyor.İstanbul’da kentin merkezi 10 yıl öncesine kadar Beyoğlu, Fatih, Eminönü, Şişli, Kadıköy, Üsküdar çemberinden ibaretken, son yıllarda Kurtköy, Akfırat, Sarıgazi, Samandıra, Şile, Beylikdüzü, Esenyurt, Hadımköy, Zekeriyaköy, Kemerburgaz, Halkalı, Silivri ve Çatalca gibi ilçeler kentin yeni merkezleri haline gelmeye başladı. Söz konusu bölgelerde hayata geçirilen yüksek yaşam kalitesi vaat eden projeler, oluşturulan iş alanları, alışveriş merkezleri, sosyal ve kültürel eğlence merkezleri bu bölgelerin tercih edilirliğini sağlayarak çekim gücünü artırıyor.


&nbsp


İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağa yaklaşıyor


Konu ile ilgili bir açıklama yapan Retürk Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Aşkın Çınar İstanbul’un Anadolu yakasında özellikle Tuzla istikametinde E-5 karayolu çevresi ve Kurtköy’de havaalanı civarının ve Avrupa yakasında Hadımköy, Çatalca hattının iş dünyasının yeni merkezi haline geleceğini söyledi. Aşkın Çınar, “Bugünlerde gayrimenkul piyasasında 3. köprü ve 3. havaalanı söylentileri etkili oluyor. Köprü Anadolu yakasına, havaalanı Avrupa yakasına ivme kazandıracaktır. Gelecek 10 yıllık süreçte İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ ile giderek daha da yakınlaşacaktır” diye konuştu.


&nbsp


Benzer etkilerin Eskişehir, Konya, Kayseri, Bolu, Adana, Antalya gibi kentlerde de gözlemlendiğini söyleyen Çınar, ayrıca yatırımcı ya da ihtiyaç sahibi gayrimenkul piyasası ilgililerinin alım-satım kararı almadan önce gelişmeleri doğru analiz etmesini ve mutlaka bir profesyonelden yardım almaları gerektiğini dile getirdi.


&nbsp
Etiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR