Göz Kamaştıran Dizaynlarıyla Konteyner Evler

Göz Kamaştıran Dizaynlarıyla Konteyner Evler

Değişen dünya düzeni ile insanların kendileri için aradıkları ev modelleri de değişkenlik göstermektedir. Modern yaşamın stresinden kaçmak isteyen insanların kırsal yaşama dönmeye başlamalarıyla beraber konteyner yapıdaki evler hem dünyada hem de ülkemizde popüler mimari yapılar arasında yerini almıştır. Gerek  ucuz gerekse kolay taşınabilir olmaları nedeniyle tercih edilmektedirler. Normal yapıda bir evin yapımı belki aylar sürerken konteyner evlerin yapımının çok kısa sürmesi de insanları konteyner mimari yapılara yönlendirmektedir. Ucuz, taşınabilir, çağdaş yapıdaki konteyner evlerin kullanımı dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlık göstermektedir.

Hem Farklı Hem Kullanışlı

Konteyner denilince aklınıza kamyonların üzerinde taşınan kocaman metal yapılar mı geliyor? Konteyner evler kafanızdaki bu algıyı tamamen yıkacak mimari yapılardır. Evinizin içi kadar dışı da sizin için önemliyse konteyner evler size aradığınız şıklığı sunacaktır. Konteynerin malzemesi, üzerinde oynanması uygun bir yapıdadır. Bu sayede de değişik ve kullanışlı dizayn fırsatları sağlamaktadır. Konteyner evinizi ahşap ile kaplayabilir ya da renklendirebilirsiniz. İsterseniz birden çok konteyneri bir arada kullanarak farklı mimari tasarımlar yapabilirsiniz. Hafif ve üzerinde rahat işlem yapabilen özelikleriyle konteynerdan evinizin nasıl olacağı tamamen sizin hayal gücünüze kalmıştır.

Çift Katlı Konteyner Evler

Konteyner evlerin sadece tek katlı olabileceğini düşünmek de bir başka yanılgıdır. Çift katlı konteyner evler kimi ülkelerde çift katlı konteyner siteleri kurulabilecek kadar yaygındır. Çift katlı konteyner evler üst üste kurulmuş iki daire şeklindedir. Konteyner evler kolay hareket ettirilebilir yapıları ile güneşe göre konumlandırılabilir ve güneş enerjisinden daha fazla yararlanılmasını sağlayabilen evlerdir.

Küçük ve Kullanışlı

Konteyner dairelerin metrekarelerinin küçük olması onların kullanışsız olduğunu düşündürmemelidir. Taşıma konteynerlar genellikle 21 ve 14.4 metrekare şeklindedir. Oluşturulan evler de bu boyutlarda oluşturulmaktadır. Evler, küçük yapılarına rağmen her türlü ihtiyacınızı karşılayabilecek şekilde tasarlanmış kullanışlı yapılardır.

Daha Kısa Sürede Ucuza Ev Sahibi Olmak

Konteyner evler insanlara kısa sürede ev sahibi olma imkânını sunmaktadır. Geleneksel yapıda bir evin inşası yıllar sürerken konteyner evler birkaç hafta içerisinde insanlara ev sahibi olma şansı tanımaktadır. Bunun yanında maliyetleri de geleneksel bir eve göre oldukça düşük olduğu için de tercih edilmektedirler.

Doğa İle İç içe Bir Yaşam İmkânı

Modern yaşamdan yorulan insanların kırsal yaşama yönelmesiyle de konteyner evler yaygınlaşmıştır. Kolay taşınabilir özellikleri ile her yere rahat kurulabildikleri için kırsalda zaman geçirmek isteyen insanlar tarafından tercih edilen yapılardır. Ayrıca çeşitli konteyner ev dizaynlarında bahçe ve balkon imkânları da sunulmaktadır. Bu sayede insanların rahat, huzurlu hafta sonları ve tatiller geçirmeleri sağlanmaktadır.

Etiketler: , , , , , , ,

BENZER YAZILAR