İtalyan Tasarımı Koltuk Tepsisi: Atos

İtalyan Tasarımı Koltuk Tepsisi: Atos

Söz konusu teknoloji çağında yaşayan modern insanın konforu ise ne tasarımcılar sınır tanır, ne de girişimciler yenilikten kaçar. İşte cep telefonlarımızı, tabletlerimizi yanımızdan bir an olsun ayıramadığımız gerçeğinin farkında olan İtalyan bir yaratıcı ruhun keşfi; biz diyelim tepsi, siz deyin telefon tutacağı, onlar desin tablet dayanağı! Bu ürüne tam bir isim yakıştıramasak da şu bir gerçek ki; fonksiyonelliğiyle olduğu kadar şık görüntüsüyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Koltuk tepsisinden çok daha fazlası

Akşam işten ya da okuldan yorgun argın eve geliyorsunuz. Üzerinize rahat bir şeyler giyip koltuğa boylu boyunca uzanıyorsunuz. Bir yandan elinizdeki telefonda o sosyal medya mecrası sizin, bu haber sitesi bizim dolaşırken canınız sıcak bir şeyler içmek istiyor. Keyfinizin bozulacağı an! Zira eğer elinize, içinde sıcak bir içeceğin olduğu kupanızı alacaksanız en iyi ihtimalle önünüze bir sehpa çekmeniz ve her yudumdan sonra doğrulup fincanı sehpaya koymanız, bu sırada öteki elinizde tuttuğunuz cep telefonunu da düşürmemeniz gerekiyor. Nereden baksanız zorlayıcı bir denge meselesi. İşte Atos tam olarak bu noktada devreye giriyor.

Her türlü koltuk koluna rahatlıkla yerleştirebileceğiniz bu ürünü bir tepsi olarak kullanabilirsiniz. Üzerine ister bardak, ister tabak koymanız mümkün. Bir kenarında bulunan yuvaya ise telefonunuzu ya da tabletinizi yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde koltukta keyfinize bakarken elinizde ne tablet ne de bir fincan tutmak zorunda kalmıyorsunuz.

Fonksiyonel ve dekoratif

Pek çok farklı tasarım yarışmasında birinci olan ve mansiyon ödülü kazanan İtalyan tasarımcı Alessio Rocchi tarafından tasarlanıp üretilen Atos, kontrplak ve keçe karışımından meydana geliyor. Böylece her türlü koltuk koluna rahatlıkla uyum sağlıyor. Özel lazer kesim ürün, geniş renk alternatifleriyle de evinize son derece havalı bir dekoratif detay katıyor. Beyazdan griye, cam göbeğinden vişne rengine ve turuncuya kadar 15 farklı renkte üretimi yapılan Atos, piyasada bulup bulabileceğiniz en fonksiyonel sehpa ve koltuk tepsisi modeli olabilir.

Ürünün boyutları 384 mm. x 250 mm. Üzerindeki yuvaya koyacağınız akıllı telefonunuzun ya da tabletinizin 12 mm’den kalın ve ekran boyutunun da 7”’den fazla olmaması gerekiyor. Bu koşulları sağladıktan sonra Atos ile keyfinize diyecek yok!

Özellikle insanı yoran kent hayatları sürerken, hiç değilse yaşam alanlarınızın içinde bir miktar da olsa şımartılmayı hak ediyorsunuz. Siz de böyle hissediyor ve “Biraz daha konfor.” diyorsanız Atos’a mutlaka bir şans verin!

Etiketler: , , , , , , ,

BENZER YAZILAR