Bölge Raporu: Kiraz’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Bölge Raporu: Kiraz'da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

İzmir’in doğusunda bulunan Kiraz’da güncel gayrimenkul fiyatları, semt ve bölgelere göre farklılık gösteriyor. Kiraz, eşsiz doğası ve tarıma uygun toprakları ile dikkat çekiyor. Hızla gelişmekte olan Kiraz semti, hem yatırım hem de sürekli ikamet için oldukça verimli bir yer haline geliyor.

Kiraz semtindeki arsa ve tarla fiyatları

 

Kiraz semti, eşsiz doğası ve verimli toprakları sebebiyle tarım için oldukça elverişli. Semtin genelinde patates, üzüm, pamuk, zeytin, kestane, incir ve ceviz gibi birçok ürün yetişiyor. Özellikle bağları ve bahçeleriyle ünlü olan bu semtte, birçok satılık arsa ve tarla bulunuyor. Bunun yanı sıra, Manisa gibi illere komşu olması sebebiyle, ulaşım açısında oldukça kolay bir yerde bulunuyor.

Hem kışın hem de yazın üretim için oldukça verimli olan bu topraklar, yatırımcılar için güzel bir fırsat haline geliyor. En düşük fiyat olarak 19.750 TL gibi bir fiyatla satışa sunulan tarlalar birçok ürünün yetişebildiği alanlar olarak göze çarpıyor. İlçenin eşsiz doğası ise Kiraz’ı yaşamak için güzel yerlerden bir tanesi haline getiriyor.

Kiraz’da güncel gayrimenkul fiyatları ve amortisman süreleri

Yüz ölçümü 586 km² olan Kiraz, gayrimenkul hareketliliği ve hızlı gelişimi ile dikkat çekiyor. Bu sebeple yatırımcıların kafasında İzmir’in Kiraz semtindeki güncel gayrimenkul durumu nedir gibi bir soru oluşuyor. Kiraz’da farklı oda sayılarına sahip daireler için oldukça geniş bir potansiyel bulunuyor. Şehrin kalabalığından uzak bir yaşam alanına sahip olmak isteyenler bu bölgeyi özellikle tercih ediyor. Konuma göre farklılık gösteren bu gayrimenkullerin ortalama fiyatlarının hesaplanmasında birçok faktör öne çıkıyor.

Bunun yanı sıra, yatırımcıların aklına, bu gelişmekte olan semtte bulunan gayrimenkul tavan ve taban satış fiyatları nelerdir sorusu da geliyor. Bu durum konuma göre değişiklik gösterirken, en düşük fiyat ile yüksek fiyat arasındaki fark oldukça fazla olarak göze çarpıyor. Sürekli gelişen Kiraz’da daire kiraları da gelişmeye oranla artmaya devam ediyor.

Kiraz semtindeki gayrimenkul çeşitliliği

Tarıma uygun alanlarının yanı sıra ilçe merkezinde de birçok gayrimenkul bulunan Kiraz’da, ev tipleri farklılık gösteriyor. Müstakil ve bahçeli olan evler daha çok tarıma uygun olan taraflara yani merkezden uzak bölgelere doğru artarken, apartman daireleri ise ilçe merkezine yakın olarak bulunuyor. Kiraz eşsiz doğası ve verimli toprakları ile yatırımcılar için güzel bir fırsat haline geliyor.

Tüm veriler milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve verilmiştir.

Etiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR