Kıbrıs’ta ev fiyatları 25 bin sterlinden başlıyor

Kıbrıs'ta ev fiyatları 25 bin sterlinden başlıyor

Fiyatları 25 bin sterlinden başlayan ve 120 bin sterline kadar çıkan yeni konutlar, aynı zamanda karlı bir gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere de bulunmaz fırsatlar sunuyor

Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen binlerce turisti ağırlayan Kuzey Kıbrıs’ta yazlık ev alan Avrupalıların sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle İngiliz ailelerin tercih ettiği Kuzey Kıbrıs’taki yazlık evlerin en büyük avantajı ise uygun fiyatları. Avrupa’daki konut fiyatları ile karşılaştırıldığında tam bir fırsatlar diyarı olan Kuzey Kıbrıs, sıcak Akdeniz iklimi, uzun yaz mevsimi, masmavi denizi ve doğal güzellikleri ile de uluslararası konut yatırımcısının dikkatini çekiyor.

Birçok yerli ve yabancı inşaat firmasının konut ürettiği Kuzey Kıbrıs’taki fiyatlar, Türk yatırımcılar için de astronomik boyutlarda değil. Kuzey Kıbrıs’ta 25 bin sterlinden başlayan konut fiyatları 120 bin sterline kadar çıkıyor. Bu da yaklaşık 70 bin YTL’den başlayan fiyatlarla Kuzey Kıbrıs’ta yazlık bir konut edinmenin mümkün olduğu anlamına geliyor. Üstelik iyi bir araştırma yapılarak satın alınması halinde, bu konutlardan hatırı sayılır bir kira geliri elde etmek de mümkün. Ayrıca uzmanlar, geçtiğimiz yıllarda uygulanan ambargolardan ve yaşanan ekonomik krizden yavaş yavaş kurtulan Kuzey Kıbrıs’taki gayrimenkul fiyatlarının prim potansiyelinin yüksek olduğunu belirtiyorlar.

Northernland’ın, Karpaz’ın güneyinde sakin bir balıkçı kasabası olan İskele Boğaz’da inşa ettiği Sea Gate projesinde yer alan daireler 55 bin sterlinden satışa sunuluyor. Yüzde 50 peşin ve 12 ay taksit imkanı sunulan dairelerin vadeli fiyatı ise 60 bin sterlin. İki yatak odası ve bir salondan oluşan dairelerin fiyatına güneşle su ısıtma sistemi ankastre eşyalı, 20 renk alternatifli mutfak deniz altı yatay sistemli 3 ton su deposu da dahil. Özel bir plajı bulunan site, Magosa’ya 10 dakika mesafede yer alıyor. Sitenin bulunduğu bölge, taze balık yemekleri hazırlayan balıkçı tavernalarından barlara, süpermarketten gezi aktivitelerine kadar her türlü alışveriş ve eğlence olanağına sahip bir bölge olarak biliniyor.

Kıbrıs’ın en popüler bölgelerden biri olan Boğaz bölgesinde Northernland tarafından inşa edilen Northern Gardens’da yer alan villaların peşin fiyatları 42 bin sterlin ile 93 bin sterlin arasında değişiyor. 99, 171 ve 210 metrekare olmak üzere üç tip villanın yer aldığı siteden yüzde 50 peşin ve 12 ay taksitle villa almak mümkün. Evlerin vadeli fiyatları ise 45 bin ile 99 bin sterlin arasında değişiyor. Sitenin 2007’nin yaz aylarında tamamlanması planlanıyor. 25 kilometrelik bir plaja oldukça yakın bir konumda bulunan Northern Gardens, Gazimagosa kasabasına ise 10 dakika mesafede yer alıyor.

Etiketler: , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR