Bölge Raporu: Karabağlar’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Bölge Raporu: Karabağlar'da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

İzmir ilinin en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Karabağlar’da güncel gayrimenkul değerleri konumuna, metrekaresine ve çeşidine göre farklılık gösteriyor. Satış mağazaları ve imalathaneleri ile İzmir’in mobilya merkezi olarak tanınan ilçe kentsel dönüşüm projesi içerisinde yer alıyor. Bu proje ile birlikte ilçede bulunan gayrimenkullerin değerleneceği ön görülüyor. İzmir’in Karabağlar semtindeki güncel gayrimenkul değeri nedir sorusunun cevabı, kentsel dönüşüm projesi ile birlikte artan gayrimenkul satışları oluyor.

Karabağlar’da güncel gayrimenkul fiyatları ve amortisman bedelleri

Kentsel dönüşüm sürecine bağlı olarak büyük ölçekli konut projelerine geçiş yapmaya bağlayan Karabağlar’da gayrimenkullerin tavan ve taban satış fiyatları makul bir düzeyde yer alıyor. İlçede  1+1 dairelerin fiyatı 90.000 TL’den başlıyor. Yaklaşık olarak 480.00 kişilik nüfusa sahip olan ilçede 100 metrekarelik 2+1 daire baz alındığında amortisman süresi 17 yıl olarak belirleniyor. İzmir Adnan Menderes Havaalanına 10 kilometre uzaklıkta yer alan Karabağlar’a ulaşım, otobüs, dolmuş ve metro hattı ile sağlanıyor. Kolay bir ulaşıma sahip olan ilçe gayrimenkul yatırımcılarının dikkatini çekiyor.

Karabağlar satılık daire fiyatları

Yatırımcıya uygun lüks stüdyo eşyalı daireler 100.000 ile 300.000 civarında seyrediyor. Yapımı yeni tamamlanan doğal gazlı ve eşyalı 2+1 sıfır daireler 210.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Toplu ulaşım taşıtlarına yakın merkezi konumdaki 3+1 dairelerin fiyatları 170.000 TL’den başlıyor. Daha geniş aileler için tasarlanan ve lüks konumdaki zemin dubleks ya da çatı dubleks modelleri olan 4+1 dairelerin fiyatları ise 1.500.000 TL’ye kadar çıkıyor. Karabağlar’da arsa sahipleri arsalarını genel olarak kat karşılığı inşat firmalarına veriyor. Arsaların fiyatları metrekare büyüklüğüne, ulaşım alanlarına yakınlığına ve ticari imarı olup olmadığına göre farklı şekillerde fiyatlandırılıyor. Karabağlar Günaltay’da 287 metrekarelik bir arsa 375.000 TL’den satın alınabiliyor. Ticari imara sahip olan arsa fiyatları ise 150.000.000 USD’ye kadar yükselebiliyor.

Karabağlar kiralık daire fiyatları

Karabağlar’da güncel gayrimenkul fiyatları evin toplu taşıma araçlarına yakınlığı, ısıtma sistemi, ulaşım kolaylığı, metrekaresi, alışveriş merkezlerine ve hastane, eğitim kurumlarına yakınlığı ayrıca binanın fiziksel özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Genellikle öğrenci ve bekârların tercihi olan 1+1 ve stüdyo dairelerin ortalama olarak fiyatları 700 TL civarında seyrediyor. Doğalgaz ısıtmalı ve eşyalı 2+1 dairelerin fiyatları ise 900 TL’den başlıyor. Genel olarak kalabalık ve çocuklu ailelerin tercihi olan 3+1 daireler ise 1000 TL’den başlayan fiyatlarla kiralanıyor. Site içerisinde yer alan ve ultra lüks 4+1 daireler 1.800 TL’den başlayan fiyatlar ile tüketiciye sunuluyor. Ofis ya da iş yeri için kiralık daireler ise lokasyonuna göre 2.000 TL den 100.000 TL’ye kadar farklılık gösteriyor.

Tüm veriler milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve verilmiştir.

Etiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR