Kapalıçarşı Dükkanlarında Son Durum ve En Güncel Bilgiler

kapalıçarşı dükkan fiyatları

Kapalıçarşı, bilinen geçmişi ile birlikte İstanbul’un en önemli tarihi yerlerinden biri konumunda yer alıyor. Gösterişli Osmanlı mimarisi ile Kapalıçarşı, günümüze kadar korunan etnik dokusuyla yerli ve yabancı bir çok turistin uğrak yeri olmaya devam ediyor.

Bugünkü konumuyla Kapalıçarşı, İstanbul’un kültür merkezinde, Beyazıt, Nuruosmaniye ve Mercan lokasyonları arasında yer alıyor. Osmanlı zamanında sarayın değerli eşyalarını korumak amacıyla inşa edilen Kapalıçarşı, tıpkı günümüzdeki gibi, ticari açıdan ekomomiye can veren en önemli finans merkezlerinin başını çekmekteydi.

Kapalıçarşı’nın Yapısı

kapalıçarşı fiyatları

Mimarisi itibariyle Kapalıçarşı, Osmanlı kültürünün en önemli tarihi izlerini taşıyor. 110 bin metrekarelik alanı kucaklayan Kapalıçarşı’nın, 45 bin metrekarelik kapalı alanı bulunmaktadır. Toplam 65 sokak üzerinde konumlanan Kapalıçarşı’nın, iki bedesteni, on altı hanı ve yirmi iki  kapısı bulunmaktadır.

Kapalıçarşı Dükkanları

kapalıçarşı dükkanları

Ekonomiyi günümüzde de canlı tutan Kapalıçarşı, yaklaşık 6000 dükkana ev sahipliği yapıyor ve bu dükkanlarda yaklaşık 25000 kişinin çalıştığı biliniyor. Alışveriş getirisi olarak günün en yoğun zamanlarında, Kapalıçarşı’yı ziyaret eden yarım milyon insan olduğu düşünülüyor Bu özelliği sebebiyle, dükkanların yüksek kazanç getirileri kaçınılmaz oluyor.

Dünyanın en eski alışveriş merkezi olan Kapalıçarşı’da, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekecek çeşitlilikte ürünler sergileniyor ve satışı yapılıyor. Türk kültürüne özgü giyimden züccaciyeye, mücevherattan baharata ve gıda malzemelerine uzanan geniş bir yelpazede ziyaretçilerinin tüm ihtiyaçlarına ve zevklerine hitap ediyor.

Kapalıçarşı Dükkan Fiyatları

kapalıçarşı dükkan fiyatları

Yıl içinde yaklaşık 91 milyon ziyaretçi ağırlayan Kapalıçarşı’da, gerek doğrudan satıcı olarak kiralık ve satılık dükkan tercih edilebileceği gibi, yatırım yapmak isteyen müşterilere de büyük bir kazanç kapısı oluyor. Kapalıçarşı dükkan fiyatları, dükkanın konumuna, yapısına, çarşı içindeki sirkülasyonun yoğunluk noktasına ve metrekaresine göre çeşitlilik gösteriyor, her türden gelire sahip müşterilere hitap ediyor. 

Kapaliçarsi dukkan fiyatlari, güncel piyasa araştırmasına göre satılık dükkan olarak 100.000 USD ile 6.000.000 USD arasında fiyat çeşitliliği gösteriyor.

Son piyasa araştırmalarına göre, Kapaliçarsi dükkan fiyatları kiralık dükkan olarak 750 USD ile 30.000 USD arasında fiyat seçeneği sunuyor. Elde edilecek kazanç ve yatırım getirileri baz alındığında, Kapaliçarsi dükkan fiyatları oldukça kazançlı bir gelir kapısına dönüşüyor.

Web sitemizden, Kapalıçarşı satılık ve kiralık dükkan seçeneklerimize göz atabilir, bütçenize uygun fiyat aralığı girerek seçenekleri filtreleyebilir, en ucuzdan en pahalıya dükkan seçeneklerini sıralayabilirsiniz. Siz de, en kazançlı ve en cazip satılık veya kiralık Kapaliçarsi dükkan fiyatları için web sitemizi ziyaret edin: Milliyet Emlak

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR