Kahve Rutininiz Kişiliğinizi Yansıtıyor

Kahve Rutininiz Kişiliğinizi Yansıtıyor

Güne bir bardak kahve içmeden başlayamayanlardan mısınız? Belki öğle tatiline kadar idare edip yemek sonrasında uyku bastırınca hemen kahve makinesine sarılıyorsunuzdur. Belki de gün boyunca kaç bardak içtiğinizi hatırlayamayacak kadar kahve delisi bir insansınız. Peki, ister arada bir için isterseniz bağımlısı olun, tercih ettiğiniz kahve pişirme tekniğinin sizin kişiliğinizle ilgili ipuçları verdiğini hiç düşündünüz mü? İşte bazı kahve hazırlama yöntemleri ve tercih ettiğiniz kahve rutininin etkileri:

Makinesiz filtre kahve

Kağıt filtrenin içine boşaltılmış kahvenin üzerinden sıcak su geçirilmesi metodu yani makinesiz filtre kahve yapımı, son dönemin moda kahve hazırlama yöntemlerinden biri. Eğer sizin tarzınız da bu yöntem ise bu, aynı anda birçok şeyi yapmak istemeyen, sadece elindeki işe konsantre olan ve ortaya çıkacak sonucun üzerinde maksimum kontrol sahibi olmak isteyen biri olduğunuz anlamına geliyor.

Hazır kahve

Herkesin favorisi olmasa da bazıları hazır kahveyi tercih ediyor. Sıcak suyun içine bir kaşık hazır kahveyi atıp biraz karıştırıyorsunuz, hepsi bu. Eğer bu yöntemi tercih ediyorsanız bu sizin pratik biri olduğunuz, pek sabırlı davranamadığınız ve belki hayatınızda yaratıcı faaliyetlere biraz daha fazla yer açabileceğiniz anlamına geliyor.

French press

Önce suyu neredeyse kaynama noktasına kadar ısıtıyorsunuz. Ardından süzgeçli kahve haznesine öğütülmüş kahveyi koyup üzerine sıcak su döküyorsunuz. Beş dakika kadar sonra pistonu aşağı indirip kahvenizi yudumluyorsunuz. Hazır kahvenin aksine, eğer sizin tarzınız french press ise bu sizin sabırlı biri olduğunuz anlamına geliyor. Yani sizin için bir yemeğin lezzetli ya da bir ilişkinin her yönden tatmin edici olması, kolay ve pratik olmasından çok daha önemli.

Perkülatör

Moka pot ve espresso cezvesi olarak da bilinen perkülatörle ağır ağır pişen lezzetli ve ağır kahveler hazırlayabilirsiniz. Eğer en sevdiğiniz kahve hazırlama yöntemi buysa, bu sizin french press kullananlardan bile sabırlı bir insan olduğunuz anlamına geliyor. Sizin için hayat, acele etmeden ve mümkün olduğunca keyif alarak ağır ağır yaşanması gereken bir tecrübe.

Kahve makinesi

Mükemmel bir kahve hazırlamanın pratik ama biraz pahalı yöntemi, kaliteli bir kahve makinesine sahip olmaktan geçiyor. Eğer kahvenizi böyle bir makineyle hazırlıyorsanız bu hem sizin pratik yaşamayı tercih ettiğinizi hem de kalite için paraya kıymaktan çekinmediğinizi gösteriyor.

Türk kahvesi

Türk kahvesi, bilinen en eski kahve hazırlama tekniği olma özelliğini taşıyor. Ustalık gerektiren Türk kahvesi sizin favori kahvenizse bu sizin keyfinize düşkün olduğunuz, insanlarla birlikte olup sohbet etmeyi sevdiğiniz ve geleneksel olana saygı ve hayranlık duyduğunuz anlamına geliyor.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR