Bölge Raporu: Kahramankazan’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Bölge Raporu: Kahramankazan'da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Sürekli gelişim ve büyüme halinde olan başkent Ankara’nın şirin ilçelerinden biri olan Kahramankazan’da güncel gayrimenkul fiyatları hareketlilik gösteriyor. Eski çağlardan yerleşim merkezi olan ilçede, gerçekleşen büyük ölçekli toplu konut projeleri ve emlak yatırımları dikkat çekiyor. Ankara’nın 47 km. dışında bulunan ve sürekli gelişmekte olan Kahramankazan, hem yatırımcılar hem de kiralık ev arayanlar için güzel bir tercih haline geliyor.

Kahramankazan’da güncel gayrimenkul fiyatları ve amortisman süreleri

Sürekli gelen yatırımlar ve gelişim yüzünden yatırımcıların veya kiralık ev arayanların kafasında ”Kahramankazan’da güncel gayrimenkul durumu nedir?” gibi bir soru oluşuyor. Kahramankazan’da yatırım amaçlı sunulan 1+1 daireler taban fiyat olarak 82.000 TL’den satışa sunuluyor. Genellikle yatırım aracı olarak düşünülen bu daireler, kendilerini kısa sürede amorti ettiği için tercih ediliyor. Bunun yanı sıra, daha çok çekirdek ailelerin tercihi olan 2+1 daireler 95.000 TL ile 450.000 TL arasında alıcı buluyor. Fiyatın belirlenmesinde, binanın yaşı, sosyal imkanlara uzaklığı veya yakınlığı ve ulaşım olanakları gibi faktörler etkili oluyor.

Daha çok geniş ailelerin tercih ettiği 3+1 daireler ise 68.000 ile 450.000 TL arasında alıcı buluyor. İlçe merkezine uzak olan binalar daha ucuz satılırken, yakın olanlar ise daha yüksek bir bedelle satılıyor. Bunun yanı sıra, 4+1 dairelervillalar ve satılık binalar da emlak-konut çeşitliliği içerisinde bulunuyor. Gelişen ilçe ve gelen yatırımlar sebebiyle konut fiyatlarında artış olması bekleniyor.

Kahramankazan’da güncel kira fiyatları

”Kahramankazan’da bulunan dairelerin tavan ve taban fiyatları nelerdir?” sorusu yanıt bulduktan sonra kira bedelleri dikkate alınıyor. Daha çok öğrencilerin tercih ettiği 1+1 daireler komple eşyalı olarak kiraya veriliyor. Bunun yanı sıra geniş ailelerin tercihi olan 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler de ihtiyaçları karşılayacak düzeyde bulunabiliyor. Sürekli gelişmekten olan Kahramankazan’da kira fiyatlarının gün geçtikçe artması bekleniyor. Ankara’nın en güzel bölgelerinden birinde bulunan ilçede, toplu konut projeleri dikkat çekiyor.

Ankara – Kahramankazan bölge raporu

Yaşı yüksek olan binalar daha ucuza kiracı veya alıcı bulurken, yeni yapılan binaların anahtar teslim fiyatları ise daha yüksek olarak göze çarpıyor. Bunun yanı sıra, fiyatın belirlenmesinde, binanın kalitesi ve dizaynı da etkili faktörler arasında yer alıyor. Kahramankazan, gelişmekte olan bir ilçe olarak dikkat çekerken, yatırımcılar için iyi bir fırsat haline dönüşme potansiyeli gösteriyor.

Tüm veriler milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve verilmiştir.

Etiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR