Kadın Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kadın Dizisi Nerede Çekiliyor?

MED Yapım ve MF Yapım’ın ortak çalışması olan Kadın dizisi, eşini kaybeden bir kadının iki çocuğuyla birlikte verdiği yaşam mücadelesini anlatıyor. Woman olarak bilinen bir Japon dizisinden uyarlanan hikayesi ile daha ilk bölümde izleyicileri ekran başına toplayan Kadın, dramatik anlatımı ile dikkat çekiyor. Fox TV’de 24 Ekim Salı günü ilk bölümü yayınlanan dizinin ilerleyen bölümleri ilgi ile takip ediliyor.

Kadın dizisi oyuncuları

Başrollerini Özge Özpirinçci ve Caner Cindoruk’un paylaştığı Kadın dizisi eşini kaybeden iki çocuklu Bahar’ın ayakta kalma mücadelesi ile ön plana çıkarken diğer yandan dizide yer alan tüm kadınların hayatlarını da gözler önüne seriyor. Güçlü kadrosuyla adından söz ettiren dizide başrol oyuncularına Bennu Yıldırımlar, Seray Kaya, Ayça Erturan, Ece Özdikici, Devrim Özder Akın, Feyyaz Duman gibi başarılı oyuncular eşlik ediyor. İddialı konusuyla gündeme oturan dizinin yönetmenliğini Merve Girgin Aytekin yapıyor. Dizinin orijinal senaryosu Yuji Sakamato tarafından yazılıyor, Türkiye uyarlaması Hande Altaylı tarafından kaleme alınıyor. Bir kadının dramını anlatan dizinin yönetmeni ve senaristinin de kadın olması diziye daha da büyük bir anlam katıyor.

Kadın dizisi konusu

Daha sekiz yaşındayken annesi tarafından terk edilen Bahar, babasını ve babaannesini de kaybederek yapayalnız kalıyor. Bugünlerde tanıştığı Sarp’la evleniyor ve bir süre sonra Sarp’ı da kaybeden Bahar iki çocuğuyla yaşamına devam ediyor. Dizide Bahar’ın yaşam mücadelesi ön planda olsa da kendine yeni bir hayat kurmayı seçen Bahar’ın annesi Hatice ve onun iki kızı arasındaki çaresizliğine de yer veriliyor. Her zaman yanında bir erkeğin olmasına ihtiyaç duyan Yeliz, kendini kariyerine adayan Jale, güzelliğini ön plana çıkaran Julide ve diğer bütün kadınların hikâyeleri, hayatla kavgaları, hırsları ve aşkları da Kadın dizisinde ele alınıyor.

Kadın dizisi nerede çekiliyor?

Dizinin konusu ve oyuncuları kadar hikâyenin geçtiği mekânın seçimi de dikkat çekiyor. Bahar ve çocuklarının sefalet içindeki yaşamları ekranlara tam olarak yansıyor. Bahar’ın Saray apartmanındaki evi Ortabayır sokakta yer alıyor. Ayrıca Bahar ve Sarp’ın birlikte oturdukları mavi ev de bu sokakta bulunuyor. Çekimleri İstanbul’da yapılan Kadın dizisinin ilerleyen bölümlerinde çekimlerinin başka illerde de yapılacağına dair söylentiler bulunuyor.

Dizinin ilk bölümü İstanbul’un Beşiktaş semtinde gerçekleştiriliyor. Genel olarak Ortaköy’ün Ortabayır Sokağı’nda dizi seti kuruluyor. Setin kurulacağı veya kurulacağı setler hakkında önceden bilgi verilmiyor. Setin güvenliği ve rahat bir çekim yapılabilmesi için dizi yapımcıları ve yönetmenleri tarafından bölüm çekimlerinin aksamasını önlemek amacıyla veriliyor. Bu amaçla dizi setinin yakın zamanlarda yerinin değişeceği ve mümkün olduğu kadar saklamaya çalışacakları açıklanıyor.

Etiketler: , , , , , , , , ,

BENZER YAZILAR