Oscar Ödüllü Güzel Oyuncunun Sade Ama Şık Evi!

Oscar Ödüllü Güzel Oyuncunun Sade Ama Şık Evi!

The Big Lebowski, Boogie Nights ve Still Alice gibi filmlerden tanıdığımız Hollywood’un Oscar ödüllü aktristi ve çocuk kitapları yazarı Julianne Moore’un New York’taki yeni restore edilmiş ve nefes kesici evine konuk oluyoruz.

Hollywood Şatafatından Uzak Bir Aile Evi

Klasik Hollywood şatafatından uzak bu Manhattan evine adım attığımız an olağan bir aile eviyle karşı karşıya kalıyoruz: 19 ve 15 yaşlarındaki çocuklar odalarında kendi işleriyle uğraşıyor, evin köpeği ilgi için havlıyor… Lüks evlerde karşımıza çıkan Türk hamamı, kapalı yüzme havuzu veya gökyüzü manzaralı tavanlar Moore’un bu normal ve sade aile evinde kendine yer bulmamış.

Moore, evine gelen misafirlerin ve ev halkının kendilerini “gerçek bir evde” hissetmelerini istemiş. Julianne Moore ve iki çocuğunun babası Bart Freundlich eve taşınmadan kısa bir süre önce evlerinin çok yakınındaki bir bahçede aile arasında gerçekleşen bir törenle evlenmiş.

Uzun zamandır böyle bir evin hayalini kuran Julianne Moore, evi görür görmez aşık olmuş. Bina kendi dokusu ve karakteri bozulmadan, Grek köklerine sadık kalınarak bir buçuk yılda restore edilmiş. Henüz restorasyon başlamadan önce Moore, favori tasarımcılarının ürünlerini stoklamaya başlamış. Evin tasarımını ise, tasarım delisi olan Moore’un dışında, eşinin kardeşi Oliver Freundlich, Ben Bischoff ve Brian Papa üstlenmiş. “Kendi karakterleri ve özgünlükleri olan eşyalardan hoşlanırım.” diyen Moore’un evinde George Nakashima kokteyl masası, Isamu Noguchi’nin kandilleri ve üzerinde bağ bozumunu andıran desenleri ile Florence Knoll büfesi dikkat çekiyor.

Alışılmışın Dışında Bir Mutfak

Alışılmışın dışında kalarak mutfağı üst kata, oturma odasını ise alt kata taşıyan Moore, mutfağın doğal ışıklardan uzak olması gerektiğinin altını çiziyor. Daha önceleri tüm ailenin mutfakta toplanıp sohbet ettiği ve televizyon izlediğini, oturma odasına ihtiyaç duyulmadığını belirten Moore, bu kez mutfağı üst kata taşıyarak tüm evi kullanabildiklerini söylüyor. Moore’un Oliver Freundlich’ın imzasını taşıyan yeni mutfağında, odanın ölçülerine uygun davetkar bir masa (elbette özel tasarım)ve bir Fas halısıyla ev sahiplerine kendilerini rahat hissedecekleri bir sosyal alan oluşturulmuş.

Son olarak, ödüllü aktris ofisini de sessiz sakın çalışabileceği bir alan olan üst kata taşımış. Pierner Jeanneret çalışma masası, Jeanneret sandalye ve Paavo Tynell’in avizesi odanın dikkat çeken detaylarından birkaçı yalnızca. Çalışma masasının yanındaki kitaplık ise Julianne Moore’un hayatının bir özetini yansıtan aile fotoğrafları, Still Alice filmindeki performansı ile kazandığı Akademi (Oscar) ödülü, en sevdiği tasarımcıların ürünleri, dekorasyon dergilerini misafir ediyor.

Etiketler: , , , , ,

BENZER YAZILAR