Rock Yıldızı Jon Bon Jovi’nin Milyon Dolar Değerindeki Evi!

Rock Yıldızı Jon Bon Jovi'nin Milyon Dolar Değerindeki Evi!

1983 yılında New Jersey’de kurulan ve o günden beri çıkardığı tüm başarılı albümlerle rock dünyasını her seferinde sallayan Bon Jovi grubunun yakışıklı solisti Jon Bon Jovi’nin evi ile tanışmaya hazır mısınız? Toplam on iki stüdyo albümüne imza atan ünlü grubun, gitarist Richie Sambora ile birlikte beyni de olan Jon Bon Jovi’nin ayrıca iki adet solo stüdyo albümü de bulunuyor.

2010 yılında Forbes dergisi tarafından 125 milyon dolarlık kazanç ile yılın en çok kazanan 2. müzisyeni ünvanı verilen ünlü sanatçının  New York, Greenwich Village’de bulunan evi ise bu yıl 18.95 milyon dolara satın alınmış.

New Jersey’den Manhattan’a Uzun Bir Yol

Manhattan bölgesinin merkezinde ve New York’un ünlü Hudson Nehri’ni tepeden gören ev 367 metrekare genişliğinde buluyor. Toplam 4 yatak odası, 4 banyo ve bir de özel küvet bulunan evde yerden tavana kadar camlar, duvarlarda geleneksel ahşap işleri ve yerde de meşe ağacından yapılmış özel bir döşeme bulunuyor. Ayrı bir servis girişi de bulunan bu muhteşem daireye ulaşım ise yine özel bir asansörle sağlanıyor.

Evin Özel Mimari Tarzı

Yaklaşık 370 metrekare genişliğinde bulunan evde mimari tarz olarak açık sistem uygulanmış. Şefin mutfağı tarzında inşa edilen mutfakta dolaplar ceviz ağacından yapılmış, tezgah olarak ise gri mermer tezgah kullanılmış. Salon olarak kullanılan bölümde eşyalar yerleştirilirken çok geniş bir yaşam alanı bırakılmış. Ayrıca bu bölümde içeri gün ışığının girmesi ve manzaranın rahatlıkla izlenebilmesi için çok sayıda “Juliette balkon” adı verilen fransız tarzı balkon da bulunuyor.

Yemek odasının bulunduğu alanda ise 4 metrekare genişliğinde ayrıca bir balkon bulunuyor. Ancak muhteşem apartman dairesinin en özel bölümü olarak yatak odası gösteriliyor. Çünkü yatak odasında yine yerden tavana kadar pencereler ile birlikte ayrı bir tuvalet, yerden ısıtmalı mermer bir banyo, cam ile kapatılmış duş bölümü ve özel bir de küvet bulunuyor.

Binanın Özellikleri

Dairenin bulunduğu bina ise yine lüks zevklerle donatılmış. Binada 25 metrelik kapalı havuzu bulunan bir fitness salonu, buhar odaları,  stres atmak için birebir olan golf simülatörü ve 21 koltuklu bir de özel sinema salonu bulunuyor. Ancak aslında tüm bunlar ünlü şarkıcı için pek de lüks sayılmayabilir çünkü çoğunlukla yaşadığı Soho’daki dairesinin değeri bugün 42 milyon dolar olarak emlak piyasasında kabul ediliyor. Yani yaklaşık 19 milyon dolara satın aldığı bu apartman dairesi Jon Bon Jovi için çok ucuz bile sayılabilir.

Etiketler: , , , , , , ,

BENZER YAZILAR