Grinin Elli Tonu’nun Yıldızı Jamie Dornan’ın Evi Büyülüyor!

Grinin Elli Tonu'nun Yıldızı Jamie Dornan'ın Evi Büyülüyor!

1959 yılında ünlü mimar Edward H. Fickett tarafından tasarlanan, modern çizgileri ve estetik mimarisi ile dikkatleri üzerine çeken bu ev, size bambaşka bir dekorasyon deneyimi yaşatıyor. Baştan aşağı modernliğin sembolü olan tasarımı ile farklı bir yerde konumlanıyor. Jamie Dornan’ın evi 3 yatak odası, 4 banyo, 1 mutfak ve aralarında harika geçişleri olan ortak yaşam alanlarından oluşuyor. Düz çatısıyla, camın etkili kullanımıyla ve ahşap panelleriyle birçok mimar ve tasarımcının ilgisini çeken ev, toplamda 233 metre karelik bir alana sahip olarak geniş ve ferah bir ortam sunuyor.

Doğal ışık cenneti

Oldukça geniş oturma odası ve yüzme havuzu ile tam olarak geniş aileler ve büyük davetler için istenilen her şeyi barındırıyor. Tüm bunların yanı sıra harika bir spa alanı da bulunuyor. Özellikle birçok duvarın tamamen camdan örülmüş olması evi doğal ışık cenneti haline getiriyor.

Evli bir aile babası olan Jamie Dornan için şömine ve etrafı, geceleri aile sohbetleri için en uygun yer gibi duruyor. Bol bol farklı alanlara açık geçişler barındıran bu ev, oldukça modern ve sade dizayn edilmiş, sanki minyatür bir yaşam alanı havası veren harika bir avlu barındırıyor. Bu avlu sayesinde de gökyüzü evin her tarafından rahatlıkla görülebiliyor.

Mutfakta grinin eli tonu

Mutfak ise grinin elli tonunu barındırıyor! Paslanmaz çelik aletler, son teknoloji cihazlar ve gri dolapları ile göz alıcı bir görünüm sergiliyor. Evin her yerinde olduğu gibi camın etkili kullanımı ile parıldayarak gözünüzü alan bir çekicilik yaratıyor. Buna uzun dikdörtgen şeklinde yemek alanı eşlik ediyor. Tavan penceresi ile ortam doğal ışık ile aydınlanırken beyaz rengin etkili kullanımı da alanı daha büyük gösteriyor. Tüm bunlarla birlikte oldukça geniş bir dış manzarası da bulunuyor.

Minimalist çizgiler ve sadelik

 

Jamie Dornan’ın evi ortak yaşam alanlarında oldukça iyi ışık alsa da çalışma odası ve yatak odalarında olabildiğince loş bir alan yaratmaya olanak veriyor. Diğer alanlarda da görülen ahşap detaylar yatak odalarında çok daha hissedilebilir şekilde kullanılıyor. Minimalist detaylarıyla oldukça sade ve işlevsel görünen yatak odaları tam anlamıyla dinlenmek ve rahatlamak için tasarlandığını gözler önüne seriyor. Açık renklerin kullanımı ortamı ferahlatırken, alanın daha büyük görünmesini sağlıyor.

Günün tüm yorgunluğunu unutturacak bir banyo

Spa hissi veren geniş ve ferah banyosu, açık renklerin kullanımı, sürgülü cam kapıların kattığı derinlik ve işlevsellik sunan çift lavabosu sizi de etkisi altına alıyor. Oldukça büyük bir küvet ve insanın içini açan renk yelpazesi ile sizi içine çeken bu banyo, yoğun bir günün ardından yorgunluk atmak için tüm özellikleri barındırıyor.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR