James Dean’in Keşfedildiği Ev Satışta

James Dean'in Keşfedildiği Ev Satışta

Hollywood’un en sevilen yıldızlarından biri olan James Dean ünlü olmadan önce Warner ailesinin, Hollywood Hills’te yer alan göz alıcı evinin düzenleme işlerinde çalışan bir tamirciydi. Dean’in bir cast direktörü tarafından keşfedildiği ev, bu günlerde satışa çıkarılmış durumda. İki kat olarak tasarlanan malikane, yaklaşık olarak 1000 metrekarelik bir yerleşim alanına sahip. 1927 yılında inşa edilen İspanyol tarzı ev, mimari karakterini bozmayacak şekilde modern çizgilerle restore edildi ve uzun yıllardır ihtişamını korumayı başardı.

Güneşli ve konforlu bir oturma bölümü

Evin 400 metrekarelik yaşam alanında bulunan üç adet süit yatak odası ve dört adet banyo, muhteşem bir kanyon manzarasına açılıyor. Zemin katta bulunan oturma odası, şöminesi, evin dokusuna uygun tavan kirişleri ve adeta tablo hissi yaratan yemyeşil bir alan açılan pencereleriyle zerafetin huzurla birleşimi yansıtıyor.

Yine zemin katta yer alan rahat dinlenme odasının bir yanı güneşin en etkili şekilde kullanılması için tamamen pencerelerle kaplı. Yemek odasına bitişik mutfak, profesyonel mutfak aletleri ve Carrara mermerinden yapılan mutfak tezgahıyla estetiği işlevsellikle birleştirmeyi başarıyor.

Misafirlerin mahremiyeti düşünülerek planlanmış odalar

Ana kattan birkaç adımla aşağı inildiğinde şöminesi ve rahat çizgileriyle keyifli bir köşe yaratan açık dinlenme alanına ulaşılıyor. Bu kat kendi banyo ve oturma bölümlerine sahip misafir odalarının da yer aldığı kat. Banyolu misafir yatak odalarından bazılarında zarif taş şömineler yer alıyor.  ‘James Dean’in evi’ olarak anılan malikanede yer alan misafir odaları, misafirlerin huzuru ve rahatlığı düşünülerek kendi özel girişlerine sahip olacak şekilde planlanmış.

Hollywood’a yakışan geniş bir yatak odası

Üst katta bulunan ana yatak odası evin gösterişli havasını yansıtıyor. Ana yatak odasının içerisinde iki adet kapalı giyinme odası ve her türlü spa konforuna sahip özel bir banyo bulunuyor. Hollywood stili bir bakım için buhar odası ve cam bölmeyle ayrılan jakuzili bir küvetin yer aldığı banyo, tavana kadar mermerle döşeli.

James Dean’in evi ziyaret ederken en sık bulunduğu alan

Dean’in eve tamirat için geldiğinde sıklıkla havuz ve bahçede yer aldığı söyleniyor. Yemyeşil arka bahçe yıllanmış ağaçların yer aldığı keyifli bir açık alana açılıyor. Farklı katlarda bulunan teraslarla süslenen oturma alanları merdivenlerle büyük bir yüzme havuzuna bağlanıyor. Bir yazlık havasını taşıyan havuz başında, açık hava yemek bölümü ile masaj ve spa için kullanılan kapalı bir alan da bulunuyor.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR