İşte Evini Satmayı Başaramayan Dünyaca Ünlü İsimler

İşte Evini Satmayı Başaramayan Dünyaca Ünlü İsimler

Dünyaca ünlü bir star olsanız bile evinizi satamama ihtimaliniz olduğunu biliyor muydunuz? Lüks hayatların göstergesi olarak ön plana çıkan bu evlerin çoğunluğu yüksek fiyatları nedeni ile alıcı bulamıyor.

Uzun yıllar boyunca satışta kalan ve alıcı bulamayan bu evlerin pek çok farklı özelliği bulunuyor. Ancak bu özelliklerin satış için avantaj mı yoksa dezavantaj mı olduğu elbette tartışma konusu. İşte sizin için evini satamayan ünlüler arasında yer alan üç büyük star ve uzun süre pazarda alıcı bekleyen evlerinin öyküleri!

Michael Jackson’ın Sarayı

Michael Jackson denince kuşkusuz ki akla gelen ilk yer Neverland adını verdiği ve hayatının çoğunu geçirdiği çiftlik evidir. Ancak Jackson’ın New York merkezinde de dillere destan olacak kadar lüks başka bir evi daha bulunuyordu. 2001 yılında tam 11 milyon dolar değerinde olan ev 12.745 metrekare.

Ev, Central Park ve 5. Cadde arasında son derece canlı bir mevkide bulunuyor. Bu bölgede sık sık ünlü isimler ile karşılaşmak işten bile değil. İşte bu muhteşem eve günümüzde 39 milyon dolar değer biçiliyor. Fakat bu kadar yüksek bir meblağın ödenmesi herkes için mümkün olmadığından saray halen pazarda beklemede tutuluyor. Bir dönem Marc Chagall’ın da yaşadığı evin bir dönem Nicole Kidman ve eşi tarafından satın alınacağı söylentileri ortaya atılmış olsa da bu söylentiler yerini bulmuş değil.

Obamaların Satılamayan Evi

Amerika Birleşik Devleti eski başkanı Barack Obama ve ailesine ait olan ve nezih bir yörede bulunan ev de bir türlü satılamayan konutlar arasında yer alıyor. Chilmark House’un 2 kısmi ve 5 tam hamamı ve kendine özel plajı bulunuyor. 2000 yılında 3 milyon değerinde olan ev günümüzde katlanarak pahalandı ve 17.25 milyon Dolar’a kadar yükseldi. 2005 yılında 22 milyon civarını gören bu konut, ekstra lüks yapısı nedeniyle günden güne katlanan bir fiyata sahip. Ancak alıcı bulunamaması üzerine eder yıldan yıla azaltılıyor. Bu yolla evin bir alıcı bulabilmesi umuluyor.

Harry Styles’ın Lüks Evi

One Direction grunun yakışıklı üyesi Harry’nin Hollywood’un lüks tepelerinde bulunan 3 yatak odalı evi de yine uzun süre piyasada alıcı beklemek zorunda kalan konutlar arasında yer alıyor. İlk olarak 2009 yılında piyasaya çıkan evi 2016 yılında ünlü yıldız 7 milyon Dolar’a yakın bir değere satın alan yıldız şarkıcı, yalnızca 18 ayın ardından evi tam 8.497 milyon Dolar’a satmıştı.

Evin fiyatındaki bu muazzam artışın Styles’ın evde yaptığı değişikliklere ve LA emlak piyasasının sağlam duruşun bir sonucu olarak ortaya çıktığı biliniyor. Harry’nin ardından yeniden pazara çıkarılan ev uzun süre kendine alıcı bulamamıştı.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR