İstanbul’da En Ucuza Ev Satın Alabileceğiniz Semtler

kartal satılık daire fiyatları

Yükselen insan nüfusu ve taleplerin artması ile birlikte İstanbul’da satın alınabilecek ev seçeneklerinde de artış yaşandı. Fiyatların yüksek olmadığı, en ucuza ev satın alabileceğiniz İstanbul semtlerini sizler için araştırdık.

1. Beylikdüzü

beylikdüzü satılık daire fiyatları

İstanbul Avrupa yakasının gelişmekte olan ve son zamanlarda oldukça popüler hale gelen semtlerinden biri Beylikdüzü. Bu semtte inşa edilen birbirinden şık siteler, yeni apartmanlar ve daireler İstanbul’un diğer semtlerine göre oldukça ucuz fiyatları ile dikkat çekiyor. Beylikdüzü’nde satılık ev fiyatları 200.000 ile 400.000 TL arasında değişiyor.

2. Esenyurt

esenyurt satılık daire

İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinin semtlerinden biriyken 2008 yılında Kıraç ile birleşerek ilçe haline gelen Esenyurt, konut projeleri açısından oldukça fazla alternatife sahip semtlerden bir diğeri. Esenyurt semtinde bulunan evler de İstanbul’un diğer bölgelerine göre oldukça ucuz. Esenyurt’ta satılık ev fiyatları ortalama 100.000 – 300.000 TL civarında.

3. Gaziosmanpaşa

gaziosmanpaşa satılık konut

En fazla göç alan ilçelerden biri olan Gaziosmanpaşa, kentsel dönüşümün de etkisiyle son zamanlarda bir çok yeni konut seçeneği sunar hale geldi. Bugün uygun fiyatlar ile ev sahibi olmak isteyenlerin tercih edebileceği semtlerden bir diğeri olan Gaziosmanpaşa’da satılık ev fiyatları 150.000 ile 400.000 TL arasında değişiyor.

4. Silivri

silivri satılık daire fiyatları

İstanbul şehir merkezinin yaklaşık olarak 70 km batısında bulunan ilçe, doğusunda Büyükçekmece, batısında Marmara Ereğlisi ve Çorlu ile İstanbul’un en uçlarda yer alan ilçelerinden biri. Şehir merkezinin diğer semtlere nispeten daha uzak kaldığı bu ilçe doğal yaşam ve sakinlik isteyenler için eşsiz bir seçenek. Ev fiyatları ise Silivri’de oldukça uygun. Silivri’de satılık ev fiyatları ortalama 100.000 – 400.000 TL civarında.

5. Tuzla

tuzla sarılık daire fiyatları

İstanbul’un Anadolu yakasında da uygun fiyatlar ile ev sahibi olabileceğiniz bir çok semt bulunuyor. Orta derecede kalabalık nüfusu ile kolaylıkla ev bulabileceğiniz ve uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz semtlerden biri olan Tuzla’da ev fiyatları 220.000 ile 700.000 TL arasında değişiyor.

6. Kartal

kartal satılık daire fiyatları

İstanbul’un Anadolu yakasında, Marmara Denizi’nin kıyısında bulunan Kartal, aynı zamanda Maltepe, Sultanbeyli ve Pendik ilçelerine komşu. Deniz yolu ulaşımının aktif olarak kullanılabildiği ilçelerden olan Kartal’da satılık ev fiyatları ise ortalama 200.000 – 300.000 TL civarında.

7. Kurtköy

kurtköy satılık daire fiyatları

İstanbul’un Pendik ilçesine bağlı olan Kurtköy; Tuzla, Sultanbeyli ve Şile ilçelerine komşu. Sabiha Gökçen Havalimanı’na olan yakınlığı ile tercih edilen Kurtköy, ucuz ev satın alabileceğiniz İstanbul semtleri arasında. Kurtköy’de satılık ev fiyatları 170.000 ile 400.000 TL arasında değişiyor.

8. Sultanbeyli

sultanbeyli satılık konut fiyatları

Anadolu yakasında uygun fiyatlarla ev alabileceğiniz semtlerden bir diğeri ise Sultanbeyli. Ortasından İstanbul’un önemli bağlantı yolları geçtiği Sultanbeyli’de satılık ev fiyatları ortalama 160.000 ile 400.000 TL civarında.

İstanbul’daki en ucuz satılık ev ilanları için milliyetemlak.com‘da yer alan, size en uygun seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR