İstanbul’da Hackhaton Zamanı!

İstanbul’da Hackhaton Zamanı!

Son yıllarda veri üreten cihaz sayısının artması ile birlikte hacmi artan veriyi işlemek, anlamlandırmak ve depolamak için yeni yöntemler, araçlar geliştirilmiştir ve geliştirilmeye devam etmektedir. Geliştirilen kaynakların çok büyük bir kısmı açık kaynak kodlu olarak nitelendirilmektedir. Birçok kurum ve kuruluş bu açık kaynak kodlu dünyadaki araçları, teknolojileri kullanabilmek ve hatta bu teknolojilerin gelişimine katkıda bulunabilmek için çok büyük yatırımlar yapmaktadır.

Açık kaynak kodlu dünyayı ülkemizde temsil eden Istanbul Spark Meetup ve PyData Istanbul yaklaşık 5 bin üyesinin desteği ile bu yıl iki önemli etkinliklik gerçekleştirecektir.

Microsoft Türkiye’nin ev sahipliğinde, 10 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan ‘’Big Data Hackathon’’ etkinliğinin veri sponsorluğunu Milliyet Emlak ve Insider üstlenmiştir.

‘’Big Data Hackathon’’ kapsamında veri sponsoru Milliyet Emlak ve Insider’ın üretmiş olduğu veriler kullanılarak katılımcılardan jürinin hazırlamış olduğu problemlere, belirlenen süre içerisinde en etkili yanıtları vermesi beklenmektedir. Etkinliğin ana sponsorluğunu Microsoft Türkiye, ödül sponsorluğunu; Insider ve Gram Games, dijital medya sponsorlugnu; OctoStory, basın sponsorluğunu ise Milliyet üstlenmiştir. Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi ve kayıt işlemi için hackathon.datademi.com adresi ziyaret edilebilmektedir.

Microsoft Türkiye’nin ev sahipliğinde 11 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan bir diğer etkinlik ise, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ‘’SparkDay 2017’’ dir.

Türkiye’nin en büyük veri ve veri bilimi etkinliklerinden biri olan SparkDay 2017’de veri bilimi alanında faaliyet gösteren firmalar ve bu alanda akademik çalışma yapan konuşmacılar yer alacaktır. Kısıtlı kontenjana sahip etkinlikte dinleyici ve konuşmacı olarak katılım sağlayabilmek için sparkday.datademi.com  sitesinin  ziyaret edilmesi yeterlidir.

Etiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR