İdeal ev nasıl olmalı

İdeal ev nasıl olmalı

Hayallerdeki ideal ev tanımı gerçek hayatta karşılığını bulmasa da yeni bir ev kişinin yaşam standartlarını sağlayacak niteliklere sahip olmalı. "Bu nasıl olabilir?" diyorsanız ideal evin nasıl olması gerektiğini tanımlayalım:
1-Sıcak Bir Yuva

İdeal ev, kişinin tek başına ya da ailesiyle kurduğu yaşam alanını destekleyen standart bir konforu sağlayabilir.

2-Yalnız Yaşayanlar için İdeal Ölçüler

Bireyin tek başına yaşamayı tercih ettiği, onun yaşam standardını karşılayacak ev, 80 metrekareden başlar. 1+1 evler bireysel yaşam için uygun olabilir. Milliyet Emlak aracılığı ile istediğiniz ilde 1+1 ev bulabilirsiniz.

3-Aileler için En Az Bir Adet Çocuk Odası 

Aileler, 85 metrekareden başlayan 2+1 evlere bakmalıdırlar. Çocuk ya da çocuklara ayrı bir oda, aile için yatak odası ve ortak vakit geçirmek için salon bulunur. Yaşamak istediğiniz şehirdeki 2+1 evleri Milliyet Emlak’ın sayfasından araştırabilirsiniz.

4-Yaşam Standardına ve Ekonomik Duruma Göre Farklı Stiller

100 metrekare ve üzeri evler 3+1, 4+1 ve 5+1 olarak tercih edilebilir. Oda sayısı arttığında ikinci çocuk için ayrı oda, oturma odası ya da çalışma odası yapılabilir. Hayallerinizdeki evi Milliyet Emlak’ın ilanlarında görebilirsiniz. 

5-En Rahat Yer

Bir ev, içinde zamanınızın çoğunu geçirebileceğiniz, ailenizle ortak bir yaşamı paylaşabileceğiniz, temizleneceğiniz, dinleneceğiniz, televizyon izleyeceğiniz, misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz bir ortamı sağlayabilmeli.

6-Dayanıklı

Evler, belirli standartlara uyularak konut yapı testlerinden geçirilmiş, güvenilir, kaliteli, sağlığa uygun malzemeler kullanılarak inşa edilmiş olmalı.

7-Banyo ve Tuvalet Sayısına Dikkat

Tek kişilik bir yaşamda dört metrekarelik bir banyo yeterli iken üç ya da dört kişilik çocuklu aileler için dört ve altı metrekare arasında bir banyo, bir – iki metre arası bir tuvalet yeterli gelir. Ebeveyn banyosu ve ortak kullanılan bir banyo da aileler için belirli standardı karşılar.

8-Oda Sayısı ve Genişliği

30 metrekarelik bir salon, 10 – 15 metrekarelik diğer odalar ve 10 metrekare mutfak ideal ölçülerdedir. Odaların hepsi ya da çoğu ışık görürse enerji tüketimi de dengelenir. Mutfağın ihtiyacı karşılayacak türde dolap ve diğer eşyalar için ayrılmış bölümleri olması yerleşimi kolaylaştırır.

9-Kolay Isınan

Evlerde ısınma sorununu çözebilmek için pencere ve kapılarda uygun yalıtım sisteminin oluşturulması gerekir. Isınma için şehrin koşullarının getirdiği ısınma şartlarını sağlayabilmek için kalorifer, doğalgaz sistemleri gibi gereken tesisat döşenmelidir. Salon güney cepheye bakarsa ısınma sorunu da günün bir kısmında doğal yollarla karşılanabilir.

10-Güvenli

Ekonomik duruma göre değişkenlik gösteren bir koşul da bu maddede yer alır. Eğer büyük şehirlerde, site içinde bir ev arıyorsanız güvenlik açısından da yeterli olduğundan emin olmalısınız.
İdealinizdeki evi bulabilmeniz ve uygun yaşam standartlarını sürdürebilmeniz için Milliyet Emlak her zaman yanınızda! milliyetemlak.com'da aradığınız evi kolayca bulabilirsiniz.


Etiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et
Latest posts by Milliyet Emlak (see all)