‘Huzur arayanlar’ burada

‘Huzur arayanlar’ burada

Living Emlak Pazarlama Genel Koordinatörü Feryal Cengiz, Bodrum’daki yazlık piyasasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.


Ekonomik durgunluğa bağlı olarak yerli ve yabancı yatırımcıların daha temkinli olması gerektiğini vurgulayan Cengiz, “Ülkemizde emlak sektörü her ne kadar global krizden etkilendi dense de, biz bu krizi hissetmemek ve daha verimli olarak atlatabilmek için kendimizce projeler geliştirdik. Bu projeleri ortaya koyduktan sonra meyvelerini toplamaya başladık. Krizi minimum düzeyde geçirdiğimiz kanısındayım” diye konuştu.


Bodrum yöresini yapılandırdıklarını ve Bodrum ile ilgili proje geliştirerek bölgenin verimliliğini artırdıklarını söyleyen Cengiz şunları söyledi:


“Bodrum’la ilgili çalışmaya başlarken bölgeyi çok inceledik. Gerek çevre gerekse yapılaşma buna çok elverişliydi ve biz stratejiler geliştirdik. Bölgedeki yerleşim herkesin yaşamasına çok elverişli. Özellikle yabancıların çevreye olan ilgisini göz ardı etmemek gerekli.”


 


En çok ilgi Yalıkavak’a


Bodrum’la ilgili olarak öne çıkan talepler konusunda Feryal Cengiz şu bilgileri verdi:


“Artık insanlar yaz ve kış bodrumda yaşamak istiyor. Sadece yazlık bir yöre olarak bakılma fikrinden uzaklaşıldı. Bu eskiden de vardı ama artık insanlar bu yönde yoğunlaşmış görünüyor. Bodrum’da huzur bulduklarını ve çevreyle bütünleştiklerini söylüyorlar.”


“Bodrum, bu kadar talebe rağmen hâlâ huzuru ve doğal güzelliklerini koruyor” diyen Feryal Cengiz, Bodrum’a ilginin en fazla Yalıkavak’a olduğunu belirtti. Cengiz şöyle devam etti:


“Tüm yörelerde olduğu gibi Bodrum’da da bazı bölgelere rağbet fazla oluyor ki bu bölgeleri Yalıkavak, Bitez, Gümüşlük, Gündoğan ve Türkbükü olarak sıralayabiliyoruz. Yatırım için karar verildiğinde bizim gibi konuya çok dikkatli eğilen ve müşterinin tam olarak hedefinin ne olduğunu anlayan ve yönlendiren danışmanlara gidilmesini özellikle tavsiye ediyorum.”Etiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR