Hava Yolu Ulaşımı Sayesinde Değer Kazanan İstanbul Semtleri

Hava Yolu Ulaşımı Sayesinde Değer Kazanan İstanbul Semtleri

Ulaşım alternatifleri, özellikle büyük şehirlerde bir semtin değerini arttıran en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Bulunduğu şehri, ülkenin ve dünyanın geneline açan hava alanları ise semtlere değer kazandıran ulaşım alternatiflerinin başında gelmektedir. İşte İstanbul'da hava yolu ulaşımı nedeniyle değer kazanan ve kazanacak olan semtler…

İstanbul'da Hava Yolu Ulaşımı Nedeniyle Değer Kazanan 3 Semt

Türkiye'de hava yolu ulaşımının ilk başladığı yer olan Atatürk Havaalanı, kurulduğu bölgede ve çevresinde büyük gelişime sebep olmuş; gecekonduların yoğunlaştığı bu bölgeyi kalkındırarak bugün İstanbul'un en nezih semtleri arasında yer alan Yeşilköy, Ataköy ve Florya gibi alanların oluşmasına önemli ölçüde katkıda bulunmuştur. Atatürk Havaalanı hâlâ Bakırköy, Bahçelievler ve Küçükçekmece gibi çevre ilçelerin gelişmesine katkı sağlamakta ancak en çok değer kazandırdığı semt kuşkusuz Yeşilköy.

İstanbul'daki yoğun hava trafiğini karşılamak amacıyla inşa edilen ve şehrin 2. havaalanı olan Sabiha Gökçen Havaalanı ise henüz köklü bir geçmişe sahip olmasa dahi inşa edildiği Pendik bölgesinde ciddi oranda gelişime ve değer artışına sebep olmuştur. Özellikle büyük ve modern konut projelerinin birbirini izlediği Pendik, Anadolu Yakası'nda konut yatırımı için tercih edilebilecek bölgeler arasında en dikkat çekici seçeneklerden biri haline gelmiştir.

2017 yılında açılması planlanan 3. Havaalanı, tıpkı Atatürk Havalimanı gibi Avrupa Yakası'nda gelişime ve değer artışına sebep olacak gibi görünmektedir. Havaalanının inşası ile birlikte adları sıkça anılmaya başlanan Tayakadın ve Akpınar köyleri ise yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği alanlar arasında yer almaktadır.

Havaalanlarına Ulaşım Daha da Gelişecek

Atatürk Havaalanı'na otobüs ya da metrobüs bağlantısı üzerinden metro ile ulaşmak mümkün. Beylikdüzü ve Bakırköy arasında yapılacak olan metro ile havaalanına bağlantı ihtimali de bulunmakta; Sabiha Gökçen Havalimanı'na ise belediye otobüsleri ve servislerle direkt ulaşım olanağı sağlanmaktadır. 3. Havaalanı'na ulaşmak için de birbiri ile bağlantılı olan belediye otobüsleri ve metro hatları düşünülmektedir. Mevcut İETT hattı genişletilerek inşa edilecek olan metro hattı ile bağlantılı hale getirilirken yeni metro hattı Taksim Metrosu ile kesişecek. Böylece hem belediye otobüsleri hem de diğer metro hatları üzerinden 3. Havaalanı'na ulaşmak mümkün olacak. 

İstanbul'daki havaalanları göz önüne alındığında hava yolu ulaşımının en çok değer kattığı ve katacağı bölgeler arasında Yeşilköy, Pendik ve Arnavutköy sayılabilir. Siz de emlak yatırımlarınızı bu semtlerden yana kullanabilir, kısa zamanda kârlı çıkabilirsiniz. 


Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR