One Direction’ın Asisi Harry Styles’in Evi De Kendisi Kadar Göz Alıcı!

One Direction'ın Asisi Harry Styles'in Evi De Kendisi Kadar Göz Alıcı!

One Direction grubunun asi İngiliz şarkıcısı Harry Styles’ın evi, Hollywood tepelerindeki bembeyaz görüntüsü ile adeta şehirden kopmadan doğayı hissetmek isteyenler için tasarlanmış bir mekan.

Bir yanıyla Los Angeles’ın canlı ve insanı çağıran görüntüsüne sırtını dayarken, diğer yanıyla okyanusta büyüleyici gün batımı manzaraları izlemeyi mümkün kılıyor. 400 metrekareden fazla alanı kaplayan bu ev için Harry Styles, “Kendimi en rahat hissettiğim yerlerden biri” diyor.

İç mekanlarda eklektik dokunuşlar

Evin iç mekanlarında eklektik bir tarz göze çarpıyor. Birbirinden çok farklı tarzlar, rahatlık yaratacak biçimde bir araya toplanmış. Modern çizgileriyle dikkat çeken evde üç yatak odası bulunuyor. Harry Styles’ın evinde hem ev sahiplerine hem de misafirlere daha iyi hizmet sunabilmesi için altı adet banyo yer alıyor. Bina ayrıca; bir spor salonu, bir  ev sineması, bir yüzme havuzu ve bir kabanaya sahip olmasıyla göze çarpıyor.

 

Ana yatak odası, 3 metre yüksekliğindeki pencereleriyle şehrin siluetinin etkileyici bir manzarasını sunuyor. Pek çok terasa sahip binada, yerden tavana kadar sürgülü cam kapılar, evin iç mekanını dış mekana bağlamak için kullanılmış. Teraslardan birinde şömine de bulunuyor. 0.25 dönümlük arazi üzerinde bir havuz, kabin ve lounge alanı yer alıyor. Bahçedeki havuzun etrafı yeşil bitkilerle yüksekçe çevrelenerek, sanatçının ihtiyacı olan mahremiyet ise sağlanmış.

Lüks banyoların asaleti

Banyo ve mutfakta kullanılan gri damarlı beyaz mermerler, evin genel tasarımına kusursuz uyum sağlıyor.  Bu tonları vurgulaması için özel olarak seçilmiş siyah banyo mobilyaları ve ferahlığı destekleyen şeffaf duş alanları bulunuyor. Bir banyoda göreceğinizden çok daha fazla pencereye sahipler. Hepsinde de asıl aktör, manzara.

Harry Styles’ın evi içerisinde yer alan mutfak ise bir gurme şef mutfağı olarak dizayn edilmiş. Gizli ışıklandırmalar ve ışıl ışıl yüzeyler burayı eğlenceli bir mekana çeviriyor. Burada nefis yemekler pişiren aşçıyla birlikte oturmayı sağlayacak mekanlar da mevcut.

Grinin elli tonu

İç – dış mekan ayrımı yapılmadan, görüntü ve yaşam alanları bölünmeden yaşamın merkezde tutulduğu evde, duvarlar sadece duvar değil, bunlar aynı zamanda dışarıyı da görebileceğiniz, tavana kadar yekpare camlar! Böylelikle havanın ev içerisinde rahatça dolaşması ve ferahlık hissinin artması sağlanmış.

Merdiven tırabzanlarında bile kullanılan cam, her yerin görülebilir olmasını sağlamış. Yerde kullanılan gümüş rengi traverten karolar, aslında evin ana renklerini belirliyor. Gümüş grisinden fümeye kadar grinin tüm tonları ev dekorasyonunda mevcut. Duvarlar açık gri iken, koltuklar beyaz ve duman grisi tercih edilmiş. Manzara, evdeki duvarlara asılan sanat eserleri yerine kullanılıyor.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR