Hadi Be Oğlum Filmi Nerede Çekildi?

Hadi Be Oğlum Filmi Nerede Çekildi?

Çok Özel Tim (ÇÖT) TV dizisi ile bilinen Bora Egemen’in yönetmenliğini üstlendiği Hadi Be Oğlum filmi, güçlü hikayesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Hadi Be Oğlum filminin baş rollerinde yakışıklı aktör Kıvanç Tatlıtuğ, Yücel Erten ve Büşra Erten bulunuyor. Ali’nin oğlu Efe’yi ise Alihan Türkdemir canlandırıyor.

Fırat Parlak ve Koray Şahin’in yapımcılığını üstlendiği Hadi Be Oğlum filmi, son zamanların en başarılı dram filmlerinden biri. 2018 yılının en çok beklenen filmleri arasında yer alan Hadi Be Oğlum filminin oyuncu kadrosunda Feridun Düzağaç, Sezai Aydın, Cem Zeynel Kılıç, Yıldız Kültür, Durul Bazan, Nuri Gökaşan, Ayşenur Yazıcı ve Suat Güzey de bulunuyor.

Hadi Be Oğlum filminin yürek burkan konusu

Hadi Be Oğlum filminin konusu yürek yakan cinsten. Antalya’nın Kaş ilçesinde yaşayan ve balıkçılık yaparak para kazanan Ali, yaşamını oğlu Efe’ye adayan bir babadır. Balıkçı Ali’nin oğlu Efe, diğer çocuklara göre biraz farklı bir yapıya sahiptir. Efe, arkadaşlarıyla ve çevresiyle iletişim sorunu yaşayan bir çocuktur.

İçine kapanık bir çocuk olan Efe, diğer çocuklar gibi gülüp eğlenemez ve kendisine söylenenlere karşılık veremez. Balıkçı Ali, tüm söylediklerini oğlunun anlamasını ister ve bu konuda büyük çaba gösterir. Ali, bu konuda çaba göstermeyi sürdürdükçe kendini çok daha yalnız hissetmeye başlar. Karamsar bir bakış açısına sahip Ali ve oğlunun hayatı zamanla büyük değişimlere uğrar.

Hadi Be Oğlum’un gişe başarısı ve ödülleri

Antalya’nın Kaş ilçesinde çekimleri gerçekleştiren film, 2018 yılı içerisinde tam 928.794 kişi tarafından izlendi. Gösterime girdiği ilk haftada ise filmi tam 404.381 kişi izledi. 16 Şubat 2018’de gösterime giren filmin yapımcılığını 25 Film ve Fox üstlendi. Filmin baş rolünü üstlenen Kıvanç Tatlıtuğ, Balıkçı Ali rolündeki etkileyici oyunculuk performansı sayesinde İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencileri tarafından Yılın En Beğenilen Erkek Sinema Oyuncusu ödülüne layık görüldü. Ünlü aktör, bu film ile 2. Bosphorus Ödülleri’nde En İyi Aktör ödülünün de sahibi oldu.

Hadi Be Oğlum filmi nerede çekildi?

İletişim sorunu yaşayan Efe ve babasının onu hayata dahil etmek için harcadığı yoğun çabayı anlatan duygusal filmin çoğu sahnesi, Antalya’nın şirin ve turistik sahil ilçesi Kaş’ta çekildi. Ekrana yansıyan eşsiz Kaş manzaraları filmi izleyenlere büyük keyif yaşattı. Çekimin ana mekanı olarak Kaş’a bir saat uzaklıktaki bakir bir koy kullanıldı. Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un Hadi Be Oğlum film setinde olması dolayısıyla Antalya halkı çekimlere yoğun ilgi gösterdi.  Filmin bazı sahneleri ise İstanbul’da çekildi. İstanbul sahnelerinin ana mekanı Beyoğlu’ndaki Ses Tiyatrosu oldu.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR