Bölge Raporu: Güzelbahçe’de Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Bölge Raporu: Güzelbahçe'de Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Türkiye’nin en büyük üçüncü büyük şehri olan ve günden güne emlak piyasasında hareketliliğin arttığı İzmir Güzelbahçe’de güncel gayrimenkul raporuna göre emlak piyasasında olağanüstü bir hareketlilik yaşanıyor. İstanbul – İzmir – Çanakkale köprü bağlantı projesi ve İstanbul – Bursa – İzmir otoyol çalışması gibi büyük projeler kente olan ilgiyi arttırıyor ve yatırımcıların yüzünü güldürecek birçok değerli projeler yükseliyor.

Hem kamu projeleri hem de özel projelerin hayata geçmesiyle birlikte Güzelbahçe’de arsa – arazi fiyatları, konut değerleri ve kira bedellerinde önemli değişiklikler görülüyor. Güzelbahçe başta olmak üzere Urla, Çeşme ve Seferihisar ilçeleri en çok değerlenen bölgeler olarak ön plana çıkıyor.

Güzelbahçe’de güncel gayrimenkul fiyatları ve amortisman süreleri

Güzelbahçe’nin otoban bağlantısı sayesinde şehir merkezine olan uzaklığı 30 dakikaya düşüyor. Ulaşımın kolay sağlanması, yeni ve düzenli yapıların ortaya çıkması, özellikle müstakil evlerin ve bahçeli yapıların olması Güzelbahçe’ye olan ilgiyi daha çok arttırıyor.

İzmir’in en değerli ilçeleri arasında gösterilen Güzelbahçe’de imarlı arsalara yapılan konut yatırımları hız kazanmış ve kentsel dönüşüm ile ilçede birçok yeni yapı ortaya çıkmıştır. Yaşanan bu gelişmeler ilçede tarla fiyatlarında bile artışa yol açıyor ve Güzelbahçe’de güncel gayrimenkul fiyatlarını arttırıyor.

Güzelbahçe’de konutların güncel kira bedelleri

Her gelir grubunun rahatlıkla konut bulabileceği Güzelbahçe’de geniş 1+1 veya 2+1 daire fiyatları ortalama 325 bin TL olurken, 250 bin TL ile 400 bin TL arasında konutlar bulmak mümkün oluyor. Bölgede site içerisinde 500 – 1000 metrekare alan üzerine kurulmuş olan villa tipi yapılar hem yazlık hem de kışlık kullanımlar için oldukça rağbet görüyor. Bu yapılar daha yüksek gelir gruplarına hitap ediyor ve 1 milyon TL gibi rakamlara müstakil villa tipi evler bulunabiliyor.

Günden güne değer kazanan Güzelbahçe’de kira bedelleri, yeni projelerin ortaya çıkması ve kentsel dönüşümle evlerin yenilenmesi sayesinde artış gösteriyor. Asansörlü ve otoparklı, site içerisindeki dairelerin kira bedelleri ortalama olarak 1000 TL ile 1500 TL arasında değişiyor. Sokak arası ve mahalle içerisindeki konutlarda ise kira bedelleri 750 TL ile 1000 TL arasında farklılaşıyor. Konutların satış fiyatları ve kira bedelleri karşılaştırıldığında ise bir konutun amortisman süresi 20 yıla tekabül ediyor.

Güzelbahçe’de güncel arsa ve tarla fiyatları

İlçenin değerlenen bir diğer gayrimenkulü ise arsalar oluyor. Güzelbahçe’de güncel gayrimenkul raporuna göre arsa metrekare fiyatlarında %30 ile %40 arasında artışlar görülüyor. 2 yıl öncesine kadar arsa metrekare fiyatları 20 – 50 TL arasında değişirken bu rakamlar şimdilerde 60 – 80 TL gibi rakamlara çıkıyor.

Tüm veriler milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve verilmiştir.

Etiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR