Gülperi Dizisi Nerede Çekiliyor?

Gülperi Dizisi Nerede Çekiliyor?

Yeni yayın dönemi ve yerli dizi gösterimlerinin başlamasıyla birlikte, Eylül ayında Show TV ekranlarında izleyicilerle buluşan Gülperi dizisi; güçlü oyuncu kadrosu, konusu ve çarpıcı senaryosuyla dikkat çekiyor. Çekimleri Gaziantep’te ve İstanbul’da gerçekleştirilen dizinin yapımını yurt içi ve yurt dışında birçok başarıya imza atan TİMS&B Production, yapımcılığını da Timur Savcı ve Burak Sağyaşar üstleniyor.

gülperi dizisi ile ilgili görsel sonucu

Başlarına gelen talihsizlikler ve entrikalarla dağılan mutlu yuvasını tekrar bir araya getirmeye çalışan bir annenin uğradığı iftiralara ve haksızlıklara karşı verdiği mücadelenin anlatıldığı dizinin dramatik hikayesi, gerçekçi anlatımı ve çarpıcı sahneleriyle izleyicilerle buluşuyor.

Usta oyuncular ve profesyonel çekim kadrosu

Karadayı, Tatlı Küçük Yalancılar gibi akıllarda kalan, rating rekorları kıran dizilerde imzası bulunan Cem Karcı tarafından yönetilen Gülperi dizisi, usta oyuncu ekibi ile de beğeni kazanıyor. Başrollerini tanınmış oyuncular Nurgül Yeşilçay, Timuçin Esen ve Tarık Papuççoğlu’nun paylaştığı dizide Ece Sükan da yer alıyor.

Nurgül Yeşilçay dizinin baş kahramanı olan Gülperi’ye hayat verirken Timuçin Esen, Gülperi’ye yardım eden avukatı, Ece Sükan avukatın karısını ve Tarık Papaççuoğlu da Gülperi’nin kayınpederini canlandırıyor. Yeni sezonda yayınlanmaya başladığı günden itibaren ilgi çeken dizinin yetenekli, genç ve deneyimli oyuncu kadrosunda ayrıca Burak Dakak, Aleyna Özgeçen, Onur Bilge, Gülçin Kültür Şahin, Şefika Ümit Tolun, Esra Gör  ve çocuk oyuncu Emin Özyakışır da yer alıyor.

Gerçekçi, dramatik ve sürükleyici hikaye

Gülperi dizisi usta oyuncuların sergilediği başarılı performanslar haricinde, ünlü senaristler Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat tarafından yazılan senaryosuyla da ön plana çıkıyor. Kocası Eyüp ve çocukları Hasan, Bedriye ve Can ile Gaziantep’te yaşayan Gülperi’nin mutlu evliliği Eyüp’ün sınırda öldürülmesiyle yerle bir olurken, kocasının ailesi oğullarının ölümünden Gülperi’yi sorumlu tutarak çocuklarını ondan zorla alıyor.

Çocuklarını geri almaya çalıştığı sırada hapse düşen Gülperi’nin tutuklu olduğu süre zarfında çocukları annelerine karşı kayınpederi tarafından kışkırtılıyor. Hapisten çıktığı zaman kendisine düşman kesilmiş çocuklarını yanına almak için hayat ve hukuk mücadelesi veren Gülperi’ye yıllar önceki çocukluk aşkı olan Avukat Kadir yardım ediyor.

Farklı setler ve göz alıcı mekanlar

Gülperi dizisinin Gaziantep’te başlayan çekimleri İstanbul’da devam ediyor. Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde gerçekleştirilen çekimlerde kullanılan mekanlar arasında Gaziantep Adliyesi, tarihi Zincirli Bedesten Çarşısı, Taşkın Han ve Hotel Hışvahan gibi simgesel yerler bulunuyor.

Gaziantep ilinin havadan çekilen göz alıcı görüntülerinin kullanıldığı ve yöreye özgü kıyafetler, yemekler ve yapıların detaylı olarak gösterildiği dizi, yeni sezonda en çok seyredilenler arasında yer alıyor. Dizinin İstanbul’daki çekimleri ise Arnavutköy ve çevresinde gerçekleşiyor. Gülperi dizisi her cuma Show TV ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam ediyor.

Etiketler: ,

BENZER YAZILAR