Bölge Raporu: Güdül’de Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Bölge Raporu: Güdül'de Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Ankara’nın kuzeybatısında bulunan Güdül’de güncel gayrimenkul seçenekleri, farklı kullanım ve yatırım taleplerine uygun olarak sunuluyor. Tarımsal faaliyetler ve sağlık turizmine dayalı bir ekonomiye sahip olan ilçe, sakin ve huzurlu bir yaşama ev sahipliği yapıyor.

İlçe merkezinde farklı apartman daireleri mevcut olmasına karşın, yerleşimin genel dokusunu geleneksel yapılar ve müstakil evler oluşturuyor. Sahip olduğu termal kaynaklar ve mağaralarla turistik değer taşıyan ilçede, tarımsal arazi ve turizm imarına uygun satılık arsa seçenekleri de bulunuyor.

Güdül’de güncel gayrimenkul fiyatları ve amortisman süreleri

Genel mimari dokusu Anadolu tipi ahşap evler ve müstakil yapılardan oluşan Güdül’de, gayrimenkul seçeneklerinin büyük çoğunluğunu da satılık müstakil evler oluşturuyor. İlçe ekonomisi yerel kaynaklara dayalı ve düşük nüfus hareketliliğine sahip olduğundan, gayrimenkul yatırım seçenekleri arasında satılık devremülk ve arsalar büyük yer tutuyor.

Bununla birlikte ilçede, %83 oranında tamamlanmış bir betonarme müstakil ev, 105.000 TL karşılığında satışa sunuluyor. Bahçe kullanımına da olanak tanıyan böyle bir 2+1 müstakil ev, avantajlı yatırım ve kullanım seçenekleri arasında yer alıyor.

Güdül’de güncel devremülk seçenekleri

Tarihi dokusu, termal kaynakları ve doğal çevresiyle yüksek turizm potansiyeline sahip olan Güdül’de güncel gayrimenkul alternatifleri arasında, satılık devremülk seçenekleri önemli rol oynuyor. Farklı işletmeler bünyesinde bulunan devremülk seçenekleri, 45 m2 ile 90 m2 arasında değişiyor. Fiyatları 8.250 TL ile 36.500 TL arasında değişen devremülk fiyatlarında, işletme standartları ve kullanım alanı belirleyici oluyor. 1 hafta ve 2 hafta kullanım seçenekleriyle satışa sunulan Güdül devremülkleri, Ankara şehir merkezine yakın konumları ve ilçenin tarihi dokusu ile birleşen termal ve spa tesisleriyle dikkat çekiyor.

Güdül’de güncel arsa fiyatları

Yüksek tarım potansiyeli ve orta – uzun vadede sağlık turizmi yatırımına uygun imarlı arsa seçenekleri bulunan Güdül, farklı yatırım ve kullanım seçenekleri barındırıyor. İlçede bulunan satılık arsalar, 350 m2 ile 106.000 m2 arasında değişirken, arazilerin imar ve ruhsat durumları da farklı yatırım biçimlerine olanak tanıyor. 22.000 TL ile 5.000.000 TL arasında arsa seçenekleri bulunan ilçe, bahçe kullanımı ve imarlı arsa taleplerine karşılık veriyor.

Tarla ve bahçe niteliğindeki araziler, hobi ve tarımsal faaliyetli kullanım için uygun seçenekler sunarken, imarlı araziler ise orta – uzun vadeli yatırımlarda yüksek getiri sağlıyor. Butik ve kompleks tesisler için uygun karakterde arazilere ev sahipliği yapan ilçe, sağlık ve kültür turizmine yönelik yatırımlar için avantajlı seçenekler barındırıyor.

Tüm veriler milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve verilmiştir.

Etiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR