Moda İmparatoru Giorgia Armani’nin Muhteşem Evi!

Moda İmparatoru Giorgia Armani'nin Muhteşem Evi!

1934 yılında doğan Giorgia Armani erkek giyimi ile başladığı moda dünyasına 40 yıldır emek veriyor. 1974 yılında kendi markasını kuran Armani, yarattığı moda imparatorluğu ile tüm dünya tarafından tanınıyor.

Giorgia Armani’nin Saint- Tropez Kaçamağı

Klasik bir Provans evini büyüleyici ve kaygısız bir sahil evine dönüştüren Giorgia Armani, haziran ve temmuz aylarında 4-5 hafta sonunu bu evinde geçiriyor. Eğer dünyanın çeşitli yerlerinde kendinize ait birkaç tane eviniz ve buna ek olarak yaklaşık 65 metrelik yatınız varsa bu konutların her birinde zaman geçirmek için yıl içinde gün bulmanız oldukça zor olabilir, tıpkı aranılan, işkolik bir moda patronu olan Giorgio Armani gibi.

Ancak Armani ne kadar yoğun olursa olsun Saint-Tropez’in yapraklı tepelerinde, fıstık yeşili Akdeniz’in turkuaz sularında yer alan kubbeli sıva evine kaçabilmek için her zaman fırsat yaratmayı başarıyor.

Evin İç Tasarımında Giorgia Armani Esintisi

Saint Tropez’de bulunan evin havuzu palmiye ve okaliptüs ağaçları çevreliyor. Muhteşem güneşi ve denizi ile Fransa Riviera’sına çekilen ünlü modacı sade ama çarpıcı tasarıma sahip evinde kendini huzurlu ve mutlu hissettiğini söylüyor. İç mekanını kendisinin tasarladığı evde Provans  tarzı alçı cephe ve Portekiz çinisinden yapılan çatı bulunuyor.

Armani genel olarak evin giriş katında ve çerçevelenmiş bir Çin duvar halısının yanında bulunan vintage koltukta oturuyor. Giriş katında bulunan lambalar Armani Casa marka vintage ürünlerden ve evin duvarları kireç taşından oluşuyor.  Evin giriş koridorunda yer alan vintage tarz koltukların kaplan çizgili kadife döşemesi koltuklara gösterişli bir hava katıyor.

Armani /Casa Ekibi Tarafından Özel Tasarım

Oturma odasının tavanı, kitaplıkları ve zemininde Afrika tik ağacı kullanılmış.  Armani / Casa ekibi tarafından özel olarak tasarlanan kokteyl masası ise bir pop-up televizyonu gizliyor. Ayrıca oturma odasında Saint-Tropez’den satın alınan deri koltuklar ve büyük yer minderleri yer alıyor.  Yemek odasının duvarını Milan’dan bir vintage tablo süslüyor.

Ayrıca yemek odasında Armani / Casa’ya ait olan sandalyeler ve metal vazolar da mevcut. Oturma odasının perdeleri, divanları ve kanepeleri Armani / Casa kumaşları kullanılarak tasarlanmış. Oturma odasının tasarımına son noktayı ise Provana yastıklarının kullanımı koyuyor.

Özel Olarak Tasarlanan Bahçe Açık Havada Yaşama Hissi Veriyor

Evin arka bahçesine açılan duvarlar açık hava hissi yaratmak için açılabilir camlardan tasarlanıyor. Evin arka bahçesinde yer alan sütunlu yapıların her birinde birer çift selvi ağacı bulunuyor.  Bahçeye açılan cam duvarların oluşturduğu alana yerleştirilen yemek masası ve sandalyeler köy hayatını anımsatan bir tasarıma imzasını atıyor. Bu alanda bulunan fener ve yan masa Armani/Casa imzası taşıyor.

Cam duvarlarla çevrili sundurma dinlenmek için davetkar bir alan sunuyor.  Yine Armani/Casa imzasını taşıyan mobilyaların yanı sıra canlı renkteki yastıklar ve kilimler ile donatılan sundurmada yer alan iki biri gonglu biblolar, Tayland’dan geliyor.

Etiketler: , , , , ,

BENZER YAZILAR