Ormanın İçinde Muhteşem Bir Yaşam: George Clooney’nin Evi

Ormanın İçinde Muhteşem Bir Yaşam: George Clooney'nin Evi

Başarılı yönetmen, senarist, aktör ve yapımcı George Clooney ve eşi Lübnan asıllı insan hakları avukatı Amal Alamuddin, Londra yakınlarında Berkshire bölgesi içinde yer alan bir adada kendine ait ormanı olan muhteşem bir ev satın aldılar. İşte George Clooney’nin evinin ayrıntıları!

George Clooney’nin evi, İngiliz kırsalında Thames Nehri üzerindeki Sonning Eye adasında yer alıyor. Clooney, tarihi malikâne için 10 milyon sterlin ödedi. 2014 yılında Venedik’te yapılan ve günlerce konuşulan düğünlerinden birkaç hafta sonra tadilatına başladıkları İngiltere’deki bu görkemli eve, 2 yıl önce taşınan çift, ikizleriyle birlikte burada yaşıyor.

George Clooney’nin evi İngiliz malikanelerinin muhteşem örneklerinden biri

Ünlü çift, tarihi evi satın aldıktan sonra özel sinema salonu, yeni bir yüzme havuzu, parti bölgesi olarak tanımladıkları havuzlu ev ve geniş terasın tadilatını yaptırdı.

Londra’ya 65 km uzaklıktaki 17. yüzyıldan kalma, ikinci dereceden koruma altına alınmış olan malikane, ünlü çift için medyadan ve meraklı bakışlardan uzak, harika bir kaçış noktası olması sebebiyle tercih edilmiş.

Meşhur çılgın partilerin adresi

Clooney ailesi evlerinde yapacakları partiler için misafirlerini de düşünmüş olacak ki ana binanın yanına havuzlu otel şeklinde bir bina ekletmiş.

Yaklaşık 4 dönümlük bir adada inşa edilmiş olan ev, yüksek ağaçlarla çevrili büyük bahçesiyle, partileriyle meşhur Clooney’lerin ve misafirlerinin mahremiyetini koruyor.

Tarihi yapıya yakışır görkemli bir karşılama

Eve dışarıdan bakışta ilk göze çarpan nokta bakımlı bahçesi ve sarmaşıklarla kaplı cephesi. Bu yeşil görünüm tarihi mülkün ihtişamını tamamlıyor.

Araziye adım atıldığı an, çakıl taşlarıyla döşeli geniş giriş yolu, sarmaşıklar ve klasik sütunlu ana kapısı, İngiliz malikanelerinin sahip olduğu ihtişamın güzelliğini gözler önüne seriyor.

İngiliz tarzının hakim olduğu ev dekorasyonu

Mermer kaplı giriş fuaye, 4 oturma odası, 2 mutfak, kahvaltı ve yemek odası, şarap mahzeni, 6 suit yatak odası ve 4 normal yatak odası bulunan George Clooney’nin evi, yaklaşık 900 metrekarelik geniş yaşam alanına sahip.

Tarihi ev kapsamlı bir şekilde yenilenmiş olmasına rağmen, balık sırtı parke zeminler, lüks tasarımlı tavan pervazları ve her odada yer alan şöminelerle gerçek bir İngiliz malikanesinin tüm ince detaylarını barındırıyor.

Misafir odasının dekorasyonunda yumuşak, abartısız renkler ve sofistike parçalar kullanılarak aydınlık ve modern bir görünüm oluşturulmuş.

İngiliz tarzında yer alan ağırlıklı ahşap kullanımı tüm odalarda özenle uygulanmış. İhtişamlı bir avize ve şık duvar kâğıtlarının göze çarptığı yemek odasının merkezinde ahşap uzun bir yemek masası yer alıyor.

Çiftin evinde çok sayıda banyo da yer alıyor. Geniş mermerlerle kaplı, cam duş ve ayaklı bir küvetin yer aldığı ana banyo şık tasarımıyla göz dolduruyor.

4 dönüm arazide yok yok

Clooney ailesi evi restore ettirirken her detayı düşünmüş ve bir rüya ev ortaya çıkarmışlar. Geniş arazi sınırları içinde kış bahçesi ve 16 kişilik özel sinema salonu yer alıyor. Buhar odası ve spa salonu ile Clooney’lerin keyiflerine ne kadar düşkün olduklarını da görüyoruz. Ayrıca spor yapmaktan keyif alan çift, spor odası, tenis kortu ve golf alanı da yaptırmış.

Thames Nehri üzerinde yer alan malikanenin kendine ait bir de kayıkhanesi ve içinde özel tekneleri bulunuyor.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR