Game Of Thrones’un Ygritte’ı Bu Kalede Büyümüş!

Game Of Thrones'un Ygritte'ı Bu Kalede Büyümüş!

HBO’nun ülkemizde de çok ses getiren ünlü dizisi, Game of Thrones’un Ygritte’ı olarak tanıdığımız Rose Leslie’nin büyüdüğü eve Airbnb sayesinde konuk olabilirsiniz.

Görkem dolu bir kale

Duvarın ötesinde bir yabanıl köyünde doğup büyüyen Ygritte’in tam aksine, Rose Leslie’nin çocukluğu İskoçya’daki bu görkemli, on dördüncü yüzyılda inşa edilen ve ortaçağ mimarisine sahip Lickleyhead Kalesi’nde (yanlış duymadınız evet, kale) geçmiş. Daily Mail’in haberine göre, Airbnb ile Lickleyhead’i kiralayıp, Leslie’nin çocukluğunun geçtiği mekanları deneyimleyebilir ve bu ortaçağ kalesinin görkemli duvarları, odaları ve bahçesi içerisinde unutamayacağınız anılar biriktirip harika vakit geçirebilirsiniz.

Daha önce evlerinde sadece kahvaltı hizmeti veren ve odaları geceliği yüz on pounda kiralayan Leslie’nin anne babası Sebastian ve Candida, çocuklarının onları evin tamamını -aslında kale dememiz gerek- Airbnb ile kiralamaya ikna ettiklerini söylüyor. Bilindiği gibi Airbnb, dünyanın her yerindeki kullanıcılarına mülklerinin tamamını veya bir odasını kiralama olanağı sunuyor.

Ortaçağ Esintisi Altında Keyifli Saatler

Yedi odası (bazıları kulelerde), yedi banyosu, yemek odası ve geniş ekran bir televizyonun bulunduğu geniş ve rahat bir oturma odasına sahip ve on altı kişiyi aynı anda yatılı olarak ağırlayabilen Lickleyhead Kalesi, doğum günü, aile veya arkadaş toplantıları ve çeşitli kutlamalar için ideal bir mekan olarak karşımıza çıkıyor.

Kalenin aynı zamanda keyifli ve lezzetli anlar yaşatacak bir barbeküye sahip, doğal ağaçlar ve bitkilerle çevrili sakin bir bahçesi de bulunuyor. Daha önceleri bu bahçede küçük evlilik seremonilerinin de yapıldığını da belirtmeden geçmemek gerek.

Lickleyhead Kalesi’nin ruhu dinlendiren bordo duvarlara sahip, şömine ateşinin ortamı ısıttığı oturma odasında arkadaşlarınızla sımsıcak vakitler geçirebilir, ahşabın ağırlıkta olduğu yemek odasında bol sohbetli keyifli yemekler yiyebilirsiniz. Veya kulelerde yer alan yatak odalarının, banyoların keyfini çıkarıp kendinizi asilzade gibi hissedebilirsiniz.

Bir geceliği 600 Pound

Lickleyhead Kalesi’nde konaklamanın bir gecelik bedeli en az altı yüz pound ve kaleyi kiralamak için en az iki gece konaklayacak olmanız gerekiyor. Lickleyhead Kalesi’nin Airbnb profilindeki yirmi üç değerlendirmenin hepsini olumlu olduğunu ve kalenin misafirlerinden beş yıldızlık değerlendirmeler aldığını da ekleyelim. Lickleyhead Kalesi, Aberdeen şehrine yirmi dakika uzaklıkta bulunuyor.

Lickleyhead Kalesi’nde eksik olan tek şey ise, Rose Leslie’nin kendisi elbette. Güzel oyuncu geçtiğimiz haftalarda Game of Thrones dizisinden rol arkadaşı Kit Harington, nam-ı diğer Jon Snow ile nişanlanıp onun evine taşındı. Çiftin nişan haberi ise The Times of London gazetesinde duyurulmuştu.

Etiketler: , , , , ,

BENZER YAZILAR