Fİ Dizisi Nerede Çekiliyor?

Fİ Dizisi Nerede Çekiliyor?

Fi dizisi konusu kadar oyuncuları ile de konuşulan ve beğenilen bir yapım olarak son günlerin en popüler dizileri arasında yer alıyor. Psikolog ve yazar Azra Kohen tarafından yazılmış üç kitaptan oluşan Fi – Pi – Çi serisinin ilk halkası olan bu yapım bir Ay Yapım projesi olarak hayata geçirildi. Ülkemizde yayımlanan “kitaptan uyarlama ilk internet dizisi” olma özelliği taşıyan Fi, Puhu TV’den online olarak izlenebiliyor. Dizinin hayranları için “Fi dizisi nerede çekiliyor?” sorusu da büyük önem kazanıyor.

Fi nerede çekiliyor?

Yönetmen koltuğunda tiyatro sanatçısı Derya Baykal’ın oğlu Mert Baykal’ın oturduğu, senaristliğini Nükhet Bıçakçı’nın üstlendiği dizinin ev sahneleri Çekmeköy’de, okul sahneleri ise Mimar Sinan Üniversitesi Bomonti Kampüsü’nde çekiliyor. İlk sezonu ile büyük beğeni toplayan yapımın 2. sezon hazırlığı devam ediyor.

Fi dizisinin konusu nedir?

Estetik anlamda kusursuzluğu temsil eden Fi, bir ölçü olarak dizide de karşınıza çıkıyor. Herkesin kendi kusursuzluğunun, kendi mükemmel aşkının peşinde olduğu dizi, psikiyatrist Can Manay ile genç ve güzel dansçı Duru arasında kurgulanmış.

Can Manay karizmatik, çekici ve bir o kadar da gizemli bir adamdır. Bununla birlikte takıntılı ve istediği bir şeyi elde edene kadar peşini bırakmayacak kadar hırslı bir karakterdir. Günlük ilişkiler yaşamakta, kendisinden ve işinden başka hiçbir şeye gerçek anlamda değer vermemektedir. Kadınlar onun için cinsel objeler olmaktan öteye geçmez. Ta ki güzeller güzeli Duru ile karşılaşıncaya kadar…

Can, Duru’yu gördüğü anda ondan etkilenir ve genç kadının sevgilisi ile birlikte yaşadığı villanın karşısındaki villayı kiralar. Duru ile Deniz’in hayatına, ilişkilerinin derinliğine onların haberi bile olmadan sızarken tek amacı Duru ile Deniz’in ayrılmasını sağlamak ve Duru’ya sahip olmaktır. Duru ise her şeyden habersiz, yeni komşuları olan bu nazik ve hoş adamla yakınlaşmaya başlar. Bu yakınlaşma kısa süre içinde tehlikeli bir oyuna dönüşecektir…

Fi dizisinde kimler rol alıyor?

Her biri 1 saat süren ilk on bölümü ile izleyicinin büyük beğenisini toplayan ve sadece internet ortamında izlenebiliyor olmasına karşın geniş bir kitleye ulaşan Fi’nin başrollerini Serenay Sarıkaya (Duru) ve Ozan Güven (Can Manay) paylaşıyor. En az başroller kadar etkili yan karakterlerde Mehmet Günsur (Deniz) ve Berrak Tüzünataç (Özge) son derece başarılı bir performans sergilerken dizi, Cem Yılmaz, Songül Öden, Özge Özpirinççi, Burak Sergen gibi sevilen isimlerin konuk oyunculukları ile renkleniyor.

Etiketler: , , , , , , ,

BENZER YAZILAR