Evlat Kokusu Nerede Çekiliyor?

evlat kokusu dizisi

Başrollerini Hande Soral, Barış Kılıç, Sedef Avcı, Murat Han ve Yeşim Salkım’ın paylaştığı Kanal D’nin sevilen dizilerinden Evlat Kokusu, acıklı ve sürükleyici hikayesiyle hayranlarını televizyonun karşısına kilitlemeye devam ediyor. Çekimlerine Hollanda’da başlanan Evlat Kokusu dizisi, Zeyno’nun bir anlık öfkesi sonucu kaderinin onu İstanbul’a sürüklemesi ve İstanbul’daki Akbaş Ailesi ile yollarının kesişmesiyle setini Türkiye’ye taşıyor.

Dizinin Hollanda çekimleri nerelerde gerçekleşti?

evlat kokusu dizisi
kanald.com.tr

Dizinin ana karakterlerinden biri olan Zeyno Amsterdam’da bir yetimhanede büyüyor. Aynı yetimhanede birlikte kaldığı tek Türk olan ve ‘abla’ dediği Nesrin‘den başka kimsesi olmayan Zeyno, Hollanda’da bir hastanede çocuk hemşiresi olarak çalışıyor. Hayatında ilk kez âşık olduğu bir adamdan hamile kalan Zeyno çocuğu ve sevdiği adamla birlikte mutlu bir hayatın hayallerini kurarken bir anlık öfkeyle evladından ayrı düşmek zorunda kalıyor. Bu olay Zeyno’nun İstanbul’daki Akbaş Ailesi ile yollarının kesişmesine sebep oluyor.

Yapımı Endemol Shine Türkiye tarafından üstlenilen Evlat Kokusu dizisi, ilk bölümlerinde geçen Hollanda sahneleri için Endemol Shine Hollanda ile ortak bir çalışma yürütülerek çekilmeye başlıyor. Çekimler, Hollanda’daki Endemol Shine Merkez Ofisi’nin dizi yapım ekibinin yardımlarıyla, Amsterdam’ın çeşitli bölgelerinde yapılıyor. Çekimler için kullanılan mekanlar arasında Amsterdam’ın ünlü kanallarının yanı sıra tarihi tren istasyonu ve ünlü şehir merkezi yer alıyor. Ayrıca Utrecht bölgesindeki eski bir hapishanenin de çekimler için kullanıldığı dizinin Hollanda ayağı bir hafta sürüyor. Buradaki çekimler sırasında dizi oyuncularına Hollanda’da özel seçilen cast da eşlik ediyor.

Akbaş Ailesi’nin villası

hande soral
kanald.com.tr

İstanbul’da süper lüks bir hayat süren ve Türkiye’nin enerji sektöründeki en önemli isimlerinden olan Akbaş Ailesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün ikisini birden görebilen muhteşem boğaz manzarasına hakim bir villada ikamet ediyor. 3000 metrekarelik alana kurulu olan villa, 10 yatak odası ve 4 salonuyla devasa bir kullanım alanı sunuyor. Bunun yanında içerisinde spor salonundan hamama, masaj salonundan kuaför odasına, mescitten açık ve kapalı 2 adet havuza kadar ultra lüks her ihtiyaca cevap veren özellikleri barındıran villa, ilk defa Evlat Kokusu dizisi için dizi çekimlerine kapılarını açıyor. Villanın tavan boyama ve nakış işlemesi Dolmabahçe Sarayı’nı restore eden ekip tarafından yapılırken, villada birçok tarihi eser değeri taşıyan tablo ve modern sanatın nadide örnekleri bulunuyor. Ela ve ailesinin yaşadığı bu villanın yeri dizi ekibi tarafından sır gibi saklansa da bu mekanın Tarabya dolaylarında olduğu tahmin ediliyor.

Dizinin Çekildiği Diğer Lüks Semtler

evlat kokusu dizisi

Zengin bir ailenin lüks yaşantısının ekranlara yansıtıldığı dizinin çekimleri Bebek, Etiler, Nişantaşı gibi İstanbul’un lüks semtlerinde gerçekleşiyor. Dizinin kafe ve restoran gibi dış sahneleri için bu semtlerde bulunan İstanbul’un saygın mekanlarından yararlanılıyor.

Etiketler: , , , , , , , ,

Öznur Doğan
Takip Et

Öznur Doğan

İnsanlığa sunulmuş en güzel yaşam alanı bence başımızı yukarı kaldırdığımızda gördüğümüz o mavidir.
Öznur Doğan
Takip Et
BENZER YAZILAR