Evinize En Yakın 6 Anadolu Lisesi

Evinize En Yakın 6 Anadolu Lisesi

Eski sınav sistemi TEOG yerine getirilmiş olan yeni sınav sistemi ile artık öğrenciler evlerine en yakın liselere yerleşmiş olacaklar. Bu yeni sınav sistemi, iyi bir eğitim almak isteyen öğrenciler ve ebeveynler için oturulan evin konumunu önemli duruma getirdi. Sizler için İstanbul’da evinize en yakın 10 Anadolu Lisesi’ni listeledik.

Galatasaray Lisesi

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan lise 1481 yılında kurulmuş, İstanbul’un en eski ve köklü liselerinden biri. Fransızca eğitim vermekte olan Galatasaray Lisesi, iyi bir üniversiteye açılan bir kapı niteliğinde olduğundan öğrencilerin kazanma hayali kurduğu liselerden bir tanesi. Yeni sınav sistemi ile Galatasaray Lisesi’ne kayıt yaptırmak isteyenler için Beyoğlu semtindeki evlere göz atmakta fayda var gibi gözüküyor.

Kabataş Erkek Lisesi

İstanbul’da bulunan, en köklü liselerden bir diğeri ise Ortaköy’de bulunan Kabataş Erkek Lisesi. 1908 yılında kurulmuş olan lise gerek konumunun güzelliği, gerekse vermiş olduğu eğitim kalitesi ile yıllardır öğrencilerin girmek istediği liselerin başında yer alıyor. İngilizce ve Almanca eğitim veren lise, iyi bir üniversitede eğitim almak isteyen herkesin hayali denilebilir. O hayale bir adım daha yaklaşmak isteyenler şimdiden lisenin bulunduğu Ortaköy  civarından ev bakmaya başladı bile!

Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

Beşiktaş’ta yer alan Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, 1998-1999 öğretim yılında Anadolu lisesine dönüştürülmüştür. İstanbul’da en çok tercih edilen liselerin başında gelen Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, Beşiktaş Abbasağa Mahallesi’nde bulunuyor.

Kadıköy Anadolu Lisesi

Kadıköy Caferağa’da yer alan Kadıköy Anadolu Lisesi, 1955 yılında Maarif Koleji ismiyle kurulmuş olup, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin her yıl verdiği Ragıp Devres Ödülü’ne en çok hak kazanan okul. Kadıköy Anadolu Lisesi, İstanbul’ un tek, Türkiye’nin ise en eski maarif koleji. İngilizce ve Almanca eğitim veren lise, gerçekleştirmiş olduğu etkinliklerle de yıllardır öğrencilerin hayallerini süslüyor.

Cağaloğlu Anadolu Lisesi

Yeni sınav sistemine göre Cağaloğlu Anadolu Lisesi de artık sadece Çemberlitaş bölgesinde oturan öğrencilerin hayallerini süsleyebilecek gibi gözüküyor. ”Osmanlı’dan Cumhuriyet’e bir Eğitim Çınarı” sloganı ile eğitim veren lise, 1850 yılında kurulmuş olup, İstanbul’un en iyi Almanca eğitim veren liselerinden biri. Lise aynı zamanda öğrencilere yurt dışında üniversitelerde geçerliliği olan Sprachdiplom B1 ve Sprachdiplom C1 belgelerini alma imkânını sunuyor. Okulun başarılı öğrencilerine Alman hükümetince de burs veriliyor. C1 diploması olan bir öğrenci, isterse Türkiye’de okumaya hak kazandığı bölümü Almanya’da başvurduğu üniversitede de okuyabiliyor.

İstanbul Lisesi

Eski adıyla İstanbul Erkek Lisesi, karma eğitim yapan liselerden biri. İstanbul’un en eski okullarından biri olan İstanbul Lisesi, 1884 yılında kurulmuş olup, tıpkı Cağaloğlu Lisesi gibi İstanbul Lisesi de Almanca ağırlıklı bir eğitim sistemini benimsemiş. Buna göre öğrencilerin, Alman lise bitirme sınavı olan Abitur sınavına katılarak ya da Alman Dil Diploması (DSD) B2/ C1’i edinmek üzere dil sınavına girerek Almanya’da geçerli bir diploma edinmeleri mümkün! Cağaloğlu’nda bulunan İstanbul Lisesi, yurtdışında eğitim almak isteyen çoğu öğrencinin girmek istediği liselerin başında geliyor!

Etiketler: , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR