Evcil Hayvanlarınız İçin Hazırlayabileceğiniz Yataklar

Evcil Hayvanlarınız İçin Hazırlayabileceğiniz Yataklar

Kullanmadığınız eşyalardan ve evinizdeki malzemelerden yararlanarak evcil dostlarınız için konforlu yataklar yapmaya ne dersiniz? Birbirinden eğlenceli kendin yap fikirleriyle hem eski eşyalarınızı değerlendirebilir, hem de evcil hayvanlarınıza dekoratif yataklar hazırlayabilirsiniz. Ev dekorasyonunuzla uyumlu şekilde süsleyeceğiniz yataklarla minik dostunuza kendisine ait huzurlu ve güvenli bir uyku alanı oluşturabilirsiniz.

Eski Sweatshirt veya Kazaklarınızı Uyku Minderine Dönüştürün

kazaktan yatak yapımı

Küçük bir köpeğiniz veya minderlerin üstüne kıvrılıp uyumayı seven bir kediniz varsa kullanmadığınız uzun kollu kıyafetlerinizden pofuduk minderler yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle sweatshirtünüzü ters çevirip yaka kısmını dikin. Kolların, minderin etrafını sarmasını sağlamak için koltuk altlarını karşılıklı olarak dikerek birleştirin. Bu kısmı elyaf, yün veya pamuk gibi bir dolgu malzemesiyle doldurun. Sweatshirtün gövde bölümüne bir kırlent veya dolgu malzemesi yerleştirin. Etek kısmını dikin. Kolları gövdenin etrafına sararak birleştirin. Minderiniz hazır! Dilerseniz minderinizi kurdele ve düğmelerle süsleyebilirsiniz.

Kediniz İçin Mini Bir Çadır Yapın

kedi yatağı
Kediler dar ve üstü kapalı yerlerde uyumaya bayılırlar. Siz de bir adet büyük beden tişört, 2 metal elbise askısı, bant, iğne, iplik ve bir karton parçası kullanarak kediniz için çadır şeklinde yataklar yapabilirsiniz. Elbise askılarını açarak düzleştirdikten sonra hafifçe ikiye katlayıp bükün. Tepe noktalarından bantla sabitleyin. Askıların ucunu kartonun içinden geçirip bantla kartona yapıştırın. Sivri kısımlar açıkta kaldıysa bir pense yardımıyla askı uçlarını bükebilir veya uçları sıcak silikonla kapatabilirsiniz. Daha sonra oluşturduğunuz çadır iskeletini, tişörtün içine geçirin. Tişörtün etek kısmını ve kollarını dikin. İsterseniz çadırın içindeki karton zemin üzerine bir minder yerleştirebilirsiniz.

Eski Bavullarınızdan Ranza Yapın

kedi yatağı
Evinizde kullanmadığınız bavullar varsa, bu bavulları minik dostlarınız için sevimli bir ranzaya dönüştürebilirsiniz. Bunun için önce bavul kapaklarını birbirinden ayırmalısınız. Daha sonra ranza kolonlarını oluşturacak mobilya ayaklarına ihtiyacınız olacak. Ayaklar için eski sehpa ya da sandalye ayaklarını veya eşit boylardaki 4 adet karton rulo parçasını kullanabilirsiniz. Ayakları, bavul kapaklarından birinin köşelerine, silikon yapıştırıcı veya ahşap tutkalı kullanarak yapıştırın. Diğer kapağı ayakların üstüne oturtup yapıştırarak sabitleyin. Bavulların içine renkli örtüler veya küçük minderler yerleştirin.

Ahşap Paletleri ve Kasaları Köpek Yataklarına Dönüştürün

hayvan yatağı
Evinizde çok sayıda evcil hayvan varsa veya köpeğiniz mindere sığamayacak kadar büyükse, tüylü dostlarınız için kasa ve paletlerden geniş, konforlu yataklar yapabilirsiniz. Kullanacağınız paleti veya kasayı iyice temizleyip zımparaladıktan sonra kokusuz, zehirsiz bir boya kullanarak istediğiniz renge boyayın. Yastık kılıflarına veya yatağın ölçüsüne göre dikebileceğiniz yatak pedlerine bir miktar elyaf doldurup yatağın üzerine yerleştirin. Pelüş örtülerle yatağın üstünü kaplayın. Dilerseniz ahşap yüzeye köpeğinizin adını yazabilir, küçük ponponlar ve kurdelelerle yatağı süsleyebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

BENZER YAZILAR