Evinizdeki Dağınıklığı Çabucak Toplayabilirsiniz

Evinizdeki Dağınıklığı Çabucak Toplayabilirsiniz

Evlerde etrafın dağınık olmasından kimse hoşlanmaz. En dağınık olan insan bile bazı şeyleri yerine koymayı ihmal etmiyordur. Fakat etrafı toplamak her zaman kolay olmuyor. Özellikle çok eşyaya sahip olan evlerde ne kadar da düzenli olursanız olun, eşyalar o kadar dağınık bir hale geliyor ki onları toplamak yerine toplamamak daha mantıklı olabiliyor.  Öyleyse bu eşyaları çok daha pratik olarak saklamaya ne dersiniz? Yani toplamanın da ötesinde biraz hileli olacak şekilde onları görmeyeceğiniz yerlere koymak? Evdeki gizli bölmelerden yardım almak iyi olacaktır. Peki ev nasıl düzenlenir? İşte karşınızda etrafı toplarken kullanabileceğiniz evdeki gizli bölmeler ve bazı tüyolar;

Uzun perdeler kullanın

Oldukça karmaşık görünen bir dolabınız mı var? Ne yapsanız da bir şekilde o dolap hep dağınık mı gözüküyor? Bunun için çözüm aslında çok uzak değil. Dolabınıza uzun bir perde asmayı tercih edebilirsiniz. Böylece karmaşıklığı maskeleyip daha düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yaratıcı olun

Bazı evlerde gerçekten çok ayakkabı var. Durum böyle olunca onları düzenli ve temiz tutmak da biraz uğraş istiyor. Bunu engellemek için perdelerinizde kullandığınız çıtalar yardımıyla bir nevi perde tasarlayabilirsiniz. Bu perdeyi sevdiğiniz renklerden tercih ederek ayakkabı dolabınızı kendi keyfinize göre kişiselleştirebilirsiniz. Böylece hem o istemediğiniz dağınıklıktan kurtulur, hem de şık bir tasarım elde edebilirsiniz.

Sepet kullanın

 

Evinizde eşyaları koymak için her zaman saklı bir yer vardır. Ancak koyduğunuz eşyaların da düzenli durması önemlidir. Yani onları etraftan kaldırıp, saklamak kadar tekrardan ihtiyacınız olduğunda da sizi fazla uğraştırmaması gerekir. Bunun için evinizde kendi zevkinize göre boy boy sepetler kullanabilirsiniz. Bu sepetlere aynı türden eşyalarınızı yerleştirerek hem kalabalıktan kurtulabilirsiniz hem de şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Birisi sizden bir eşyasını istediğinde onu direkt olarak kutuya yönlendirebilirsiniz.

Evdeki gizli bölmeler 

Evinizde boş duran bir köşe veya duvarı daha etkin kullanabilirsiniz. Gerçekten çok fazla eşyanız var ve her türlü yeri değerlendirdiğiniz halde hala etraf dağınıksa geriye son bir çare kalıyor; bu yerleri kullanarak yeni gizli bölmeler yaratmak. Bunun için evinizde nadiren kullandığınız yerleri seçebilirsiniz. Bu yerlere yaptıracağınız yeni eşya gözleri ile daha fazla alan elde edebilir ve kalabalıktan kurtulabilirsiniz. Önceki önerilerde yer alan, türüne göre yerleştirme için farklı boyutlarda kapaklar tasarlatabilirsiniz. Bu manada karışıklığı daha da azaltmak için odalarınızda yer alan eşyalara göre tasnif yapabilirsiniz. Örneğin, salonunuzda televizyonunuz ve bilgisayarınız olduğunu düşünelim, buraya teknolojik aletlerinizi veya kablolarınızı koymayı tercih edebilirsiniz. Böylece eşyalarınıza hem aradığınızda daha hızlı ulaşacak hem de onları yerine koyarken pratik bir şekilde ortadan kaldırabileceksiniz.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

BENZER YAZILAR