İlginç Görünümlü Ve Esrarengiz Hikayeli Bir Ev: Kettle House

İlginç Görünümlü Ve Esrarengiz Hikayeli Bir Ev: Kettle House

Dünyanın en tuhaf yapılarından biri olma özelliği gösteren The Kettle House Galveston, hakkında yüzyıllardır dillendirilen şehir efsaneleri ile meşhur. Meksika körfezi kıyısına yakın olan Galveston adasındaki ev, bölgede yaşanan yıkıcı kasırgada birçok yapı hasar görmesine rağmen hiçbir darbe almamasıyla görenlerin dikkatini çekiyor. Çelikten yapılmış olan gizemli evin sırrının bu sağlam malzeme olduğu tahmin ediliyor.

Gizemi ile merak uyandırıyor

Kettle House ile ilgili görsel sonucu

Kettle House okyanusa çok yakın bir konumda bulunuyor ve çelik konstrüksiyonlar bu tuzlu ortama rağmen 50 yıl gibi bir süredir hala ayakta kalmayı başarmış görünüyor. Kıyıda kendi halinde boş bir şekilde duran bu yapı, pek çok kişinin ilgisini çekiyor ve gizemi ile merak konusu olmayı başarıyor.

Evin bulunduğu bölgeye yakın oturanlar bile bu yapıyı inşa eden kişi hakkında pek fazla bilgiye sahip değiller. Adadaki dedikodulara göre, bu alışılmadık tasarım öğesini inşa eden kişinin petrol şirketleri için depolama tankları yapan birisi olduğu öne sürülüyor. 1950’li yıllarda yapıldığı tahmin edilen metal evin, ada halkına göre çatlamış ve ters çevrilmiş bir silodan inşa edildiği iddialar arasında. Bir bölge sakinine göre evin içinde hiçbir zaman oturulmamış olsa da yapı aslında bir mağaza olarak kullanılmak üzere tasarlanmış.

Evin içinde yıllardır kimse yaşamıyor

Kettle House ile ilgili görsel sonucu

Kettle House’da kimse yaşamıyor, fakat düzenli olarak birisi eve uğrayarak mülkün bakımı ile ilgileniyor ve sonra uzun süre ortadan kaybolarak evi sessizliğine terk ediyor. Ada halkından kimsenin bu insanla konuşması mümkün olmamış. Bu yüzden yapının neden bir çaydanlığa benzediği de açıklık kazanmamış. 1410 Miramar Drive yolundaki bu ahşap çatılı metal görünümlü çaydanlık yapı, bölgedeki benzersiz yapılardan sadece biri. Bazı zamanlarda gizemli evin etrafında gece yarısı görülen garip figürler de ada ahalisinin uzun zamandır konuştuğu konuların başında geliyor. Kaynaklara göre, bu figürler zaman zaman mülkün etrafında dolanıyor ve gizemli yapıyı daha garip bir hale getiriyor.

Galveston Adası Eyalet Parkı’nda deniz yönünde ilerlendiğinde kolayca bulunabilen Kettle House’un gizemini çözmek için çeşitli araştırmalar yapılıyor. MYETX adlı Teksas menşeli kuruluş, garip yapının gizemini çözmek için hem ev etrafında hem de tarihsel dokümanlar yardımıyla araştırmalarını yürüten kuruluşlar arasında. Kazı çalışmalarının yanında yerlilerin de fikri alınarak evin sırrının çözülmesi planlanıyor. Kasırga ve fırtınalara göğüs geren ve eşsiz tasarımı ile merak uyandıran çaydanlık görünümlü yapının son dönemlerde ziyaretçileri çoğalıyor. Yolu Galveston civarına düşenler bu ilginç yapıyı görmeden bölgeden ayrılmıyorlar.

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR