Eski Bornozlarınızı Nasıl Kullanabilirsiniz?

havludan oyuncak yapımı

Günümüzde ”kendin yap” anlamına gelen ”do it yourself” akımının hız kazanmasıyla birlikte bir çok eski eşyayı yenileme örneklerine rastlar olduk. Günlük hayatta sıkça kullanılan eşyalar eskidiğinde çöpe atmak yerine onlardan yeni bir ürün yaratma fikri kulağa hiç de kötü gelmiyor.
Bornozlar herkesin evinde bulunan, çoğu zaman uzun yıllar kullanılabilen eşyalardandır. Çocuklar için alınan bornozlar kısa süre içerisinde çocuğunuz hızla büyüdüğünde kullanılmaz hale gelebilir. Ya da severek aldığınız kaliteli bir bornoz zamanla eskimiş, renkleri solmuş ya da yıpranmış olabilir. Artık eskisi gibi işinize yaramayan bu bornozu atmaya kıyamıyorsanız onunla yapabileceğiniz daha farklı yeni ürün alternatiflerine bir göz atın deriz.

Banyo Paspası

havludan banyo paspası yapımı
www.elisihobiler.com

Çoğu insan banyo zeminlerine sıçrayan suyu emmesi için havlu ya da benzeri eşyalar serer. Banyodan çıktığınızda ayaklarınızı kurulamak için kullanabileceğiniz ayak havlusuna eski bornozlarınızı kullanarak daha renkli ve eğlenceli bir alternatif üretebilirsiniz. Yıpranan bornozlarınızı parçalara ayırıp yapıştırma ya da dikme yoluyla tekrar birleştirerek güzel bir banyo paspası formu verebilirsiniz. Üstelik bu paspası makinenize atıp bozulma kaygısı duymadan gönül rahatlığı ile yıkayabilirsiniz.

Plaj ya da Piknik Örtüsü

plaj havlusu
dahabaska.blogspot.com.tr

Yaz aylarının en sevilen etkinlikleri plaj kenarında güneşlenmek ya da keyifli atıştırmalıklar eşliğinde huzurlu bir piknik düzenlemektir. Genellikle kum, toprak ya da çimen olan bu zeminlerde kullanılabilecek bir örtüyü eski bornozlarınızdan üretebilirsiniz. Büyük beden bornozların kol ve yaka kısımları kesildikten sonra kare, dikdörtgen ya da yuvarlak bir şekil verdiğiniz takdirde yumuşacık bir örtünün sahibi olabilirsiniz.

Yer Silme Bezi

havludan yer silme bezi nasıl yapılır
www.hobidenizi.com

Ev temizliğinde yer silme bezlerinin önemi oldukça büyüktür. Hijyen ve sağlık açısından sürekli yenilenmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda eski bornozlar ev ekonominize de katkı sağlayacak olan bir çözüm daha sunuyor. Yer silmek için kullandığınız aparatın boyutlarında keseceğiniz bornoz parçaları yedek yer silme bezi stoğunuzu tamamlamanıza yardımcı olur. Böylelikle makineye atıp yıkayabileceğiniz, sık sık değiştirebileceğiniz hijyenik yer bezlerine sahip olabilirsiniz.

Yumuşak Oyuncaklar

havludan oyuncak yapımı
www.hobidenizi.com

Eski havlularınız kullanılmaz hale geldiğinde içlerini elyaf ya da pamukla doldurarak yumuşak oyuncaklara çevirebilirsiniz. Bebekler için üretilen ve kısa sürede küçük kaldığı için çok fazla kullanılmayan bebek bornozları bu dönüşüm için ideal ürünlerdir. Canlı renklerdeki yumuşak bornozlar bir kaç ek malzeme ile anında yumuşacık oyuncaklara dönüşebilir. Bebeğiniz bu yumuşak oyuncaklar ile kendine zarar vermeden oyun oynayabilir. Aynı oyuncakları evcil hayvanlarınız ile keyifli oyunlar oynamak için de kullanabilirsiniz.

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR