Menekşe Gözlü Elizabeth Taylor’ın Evi Satılık!

Menekşe Gözlü Elizabeth Taylor'ın Evi Satılık!

Elizabeth Taylor’ın 1953 yılında satın aldığı ev, yıllar sonra ilk kez piyasaya sürülüyor. 21 yıl sonra yeniden satışa sunulan Bevery Hills tarzındaki yapı, efsane aktrist ve sonradan eşi olan İngiliz aktör Michael Wilding’e aitti. 15.9 milyon dolarlık değer biçilerek dikkatleri üzerine çeken ev, 8134 metrekarelik alanı ile büyüleyici özelliğini koruyor.

Duvarların ardına saklanan bir cennet

Elizabeth Taylor's former Beverly Hills estate.

Elizabeth Taylor ve Michael Wilding çifti için Los Angeles’ın kalabalık ve hareketli hayatından bir kaçış olan ev, şehir ve okyanus manzarası ile şehrin hareketli hayatına uzaktan seyir vadediyor. Hem şehri hem de okyanusu gören geniş açısı evin manzarasını tanımlıyor.

Ev, yüksek güvenlikli bir kapının ardında geniş bir ön avlu saklıyor. 721 metrekarelik ana rezidans, büyük bir otopark ve üç arabalık ayrı bir garaj bulunduran ev, korunaklı ve lüksle donatılmış bir kaleyi anımsatıyor. Elizabeth Taylor ve Michael Wilding  çiftinin evi almadan önce duvarlarını isteklerine göre yeniden boyutlandırdıkları ise dillerde dolaşan bir efsane ve duvarları görenler için adeta bu efsane gerçek kılınıyor.

Mimar Budd Holden imzalı tasarım

Evin içinde altı adet yatak odası, yedi banyo bulunuyor. Evin oturma odasında yer alan tabandan tavana cam pencereler, sürgülü kapılar mükemmel manzarada keyif yapmak için müstakbel ev sahiplerini içeri davet ediyor. Elizabeth Taylor’ın evi iç tasarımında kullanılan ahşap kirişler ve duvarlarla öne çıkıyor, oturma odası ve yemek odasının şık görünümü ahşapla detaylandırıyor.

Mimar Budd Holden imzasını taşıyan yapı, ünlü mimarın en iyi eserlerinden biri olarak tanımlanıyor. 80 ve 90’lı yıllarda Barbut Streisand ve Cher gibi ünlü pek çok ismin evini tasarlayan Holden’ın tarzı evin şık ayrıntılarında hemen göze çarpıyor.

Ünlü çiftin mutluluk yuvası

Yatak odasının tavanında sekizgen şeklinde bir girinti yer alıyor. Beyaz tuğla şömine dekorasyona sıcak bir hava katarken, odadan çim bahçeye ve havuza bakan pencereler içten bir günaydını müjdeliyor.

Şöminenin, bir sanat stüdyosunun ve büyük çalışma ofisinin yer aldığı ev, 1952 ve 1957 yılları arasında Elizabeth Taylor ve Michael Wilding çiftinin mutluluk yuvasıydı. İki çocuklarını da bu evde yetiştiren çiftin boşanmasının ardından Taylor, evi sattı.

Burası hala Elizabeth Taylor’ın evi

Mutfağındaki geniş alanıyla içinde çocukların koşturduğu bir hayal evi gibi görünen yapıya şimdilerde yalnızca havuz başındaki heykeller ev sahipliği yapıyor. Hala Elizabeth Taylor ve Michael Wilding isimleri ile anılan ev, şık dekorasyonu ile 50’li yıllardan bu yana eskimeyen tarzını göz önüne seriyor. Sadeliğin zevkle buluştuğu  Elizabeth Taylor’ın evi mutlu bir yuvaya ev sahipliği yaptığı günlerin sıcaklığını koruyor.Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR