Efsanevi Basketbolcu Shaquille O’Neal’in Evi Nefes Kesiyor!

Efsanevi Basketbolcu Shaquille O'Neal'in Evi Nefes Kesiyor!

Neredeyse 10 metrelik bir bahçe duvarı, 17 araçlık bir garaj ve 557 metrekarelik kapalı basketbol sahası… Efsanevi basketbol oyuncusu Shaquille O’Neal’in evi tüm bu saydıklarımıza sahip. 2880 metrekarelik alana kurulu krallara layık bu ev, Florida Windermere’deki Butler Gölü’nde yer alıyor.

Shaq’ın 1993 yılında 3.95 milyon dolara satın aldığı bu ev, geçtiğimiz Mayıs ayında 28 milyon dolarlık fiyatıyla piyasaya sürüldü. Bu hareketiyle Shaq’ın Florida emlak piyasasını gerçekten hareketlendirdiğini söyleyebiliriz.

28 odalı bir göl evi

Bu muhteşem Florida evi, Shaq’ın boyu ve yaşam tarzı için özel olarak tasarlanmış odaları ile görücülerini nefes nefese bırakıyor. Orlando’nun yaklaşık 30 dakika güneybatısındaki Isleworth golf arazilerinin yakınında bulunan Lake Butler arazisi, 147 kilogram ağırlığında ve 2.16 metre boyundaki bir adama ferahlık verecek kadar geniş boyutlarda.

Evin ana kanadı dört odalı bir giyinme alanına, ebeveyn banyolu bir yatak odasına ve özel üretilmiş 4.5 metrelik koca bir yatağa sahip özel yatak odasına açılıyor. Ev toplamda 12 yatak odası, 15 banyo, şef mutfağı, devasa bir oturma odası, resmi yemek odası, barı olan bir çekim odası ve oyun ekipmanları ve barı ile erkeklere özgü bir eğlence odasına sahip. Ayrıca Shaq’ın, tatil etkinliklerini düzenlediği aynı derecede görkemli bir yemek salonu da evin içerisinde bulunuyor.

Shaq’a özel olarak tasarlanmış detaylar

Tamamen farklı bir yaşam tarzına uyacak şekilde özelleştirilmiş bu muhteşem evin, tribünleriyle birlikte 557 metrekarelik bir kapalı basketbol sahasına sahip olması da pek şaşırtıcı değil elbette. Bu tür devasa boyuttaki lüks bölümlerin yanı sıra bir diğer dikkat çekici unsur da odaların kişilikleri oluyor. Sıcaklık kontrolü sürekli yapılan sedir ağacı zeminli şarap mahzeni, ilginç dekorasyonu ile göz kamaştırıyor. İçerisinde bir akvaryumun da bulunduğu bu oda, içerdiği mistik Mısır esintisi ve hiyeroglifli duvarlarıyla Shaq’ın ilginç zevkini yansıtıyor.

Shaquille O’Neal’in evi onun Superman hayranlığını da odaların pek çoğunda yansıtmayı başarıyor. Oldukça rahat ve hoş görünen ev sinemasının her yerinde Superman posterlerine rastlamak mümkün oluyor. Hatta Superman logosu ve heykelleri evin çoğu odasında yer alan bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Şelale görünümlü muhteşem bir havuz

Evin olağanüstü detaylarının yanı sıra, 17 araç kapasiteli 2 garaj, fitness salonu ile birleşik bir araba sergileme garajı, dans stüdyosu ve Shaq’ın 90’lı yılların rap müzik hitlerini söylediği kapalı kayıt stüdyosu da evin diğer bölümleri arasında yerini alıyor.

Dış mekana geldiğimizde, yaklaşık 30 metrelik yüzme havuzu, yapay şelale görünümü ile görenleri adeta büyülüyor. Büyük bir spa ve havuz bar içeren alanda Butler gölü manzaralı uçsuz bucaksız açık bir mutfak da bulunuyor. Böyle güzel bir alanda Shaq’ın havuz ve barbekü partilerini nasıl bir keyifle verdiğini tahmin etmek zor değil. Zaten bu kadar görkemli bir Florida evinden kim ayrılmak ister ki?

Bubba Watson, Vince Carter ve Ken Griffey Jr. gibi isimler ile komşu olabileceğiniz ev, 30 yıllık sabit konut kredisi ile ayda 152 bin 815 dolara satın alınabiliyor.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR