İşte Donald Trump’ın New York’taki Muhteşem Evi!

İşte Donald Trump'ın New York'taki Muhteşem Evi!

Amerika başkanı Donald Trump, siyasetten önce dünya çapında bir emlak milyoneri olarak tanındı. Trump kendi adını taşıyan birçok ev, alışveriş merkezi, park ve otel binasını inşa etti. Dünyanın birçok yerinde yaşam alanları olan Trump’un en çok konuşulan evlerinden biri de New York’ta, Trump Park Caddesi’nde yer alan özel dairesi oldu. Başkanlığından hemen önce 14.05 milyon dolara satılan ev, 27. katta yer alıyor ve sadece bu daireye çıkan özel bir asansörü mevcut.

New York gibi emlak piyasasının yoğun olduğu ve ortalama mahallelerin bile metrekaresinin binlerce dolardan başladığı bir metropolde, Donald Trump’ın evi adeta lüksün ve ayrıcalığın bir temsili. Yaklaşık olarak 400 metrekarelik bir alana sahip olan daire, şehrin göbeğinde bir gökdelende bulunuyor. Daire Trump’a özel olarak tasarlandığı için bulunduğu gökdelenin bir tam katını kaplamış durumda. Dekorasyonuna beyaz renk hakim olan evin mimarisi ahşap, metal ve doğal malzemelerle öne çıkarılmış. Geniş açık planıyla dikkati çeken salonun tavanı, dörtgen bölümler ve onları ayıran büyük kirişlerden oluşan tekne tavan modelinde. Koyu ceviz rengi özel yer döşemeleri ise balık sırtı parke olarak tercih edilmiş.

New York’un eşsiz manzarasına sahip olan daire, tüm katı kapladığı için dört açıdan da farklı bir seyir zevki sağlıyor. Ana yatak odası muhteşem Park Caddesi ve Central Park’ın göz alıcı manzarasını olabildiğince açık bir görüş ile sunuyor. Yatak odasında, geniş ve rahat bir yatağın yanı sıra dinlenme koltukları ile tasarlanmış ufak bir oturma alanı da mevcut. Bej ve kahvenin tonları ile dekore edilen yatak odası, sakin ve dingin bir atmosfere sahip.

Evin bulunduğu bina 2001 yılında 115 milyon dolara Trump tarafından satın alınmadan önce şehrin sakinleri tarafından Delmenico Oteli olarak biliniyordu. Tüm binayı yeniden tasarlayan Trump, oteli ayrı daireler olacak şekilde bölümlere ayırıyor. Salon kısmında bulunan detaylar ve yerleştirme düzeninde, binanın otel olarak kullanıldığı dönemlerin izlerini görmek mümkün.

Tüm eve hakim olan beyaz ve bej tonlarını banyo bölümünde de görmek mümkün. Klasik bir tarzda hazırlanan banyonun mermer lavabolarına, granit yer ve duvar döşemeleri eşlik ediyor. Cam bir alanla ayrılan küvet kısmı, şıklığı ve rahatlığı bir araya getirmiş durumda. Altın rengi metal detaylar, taş duvar ve zemin kaplaması ile dengeli bir uyum yaratıyor. Klasik çıtalı möbleler, banyo alanında sıcak ve samimi bir ortam sağlıyor. Donald Trump’ın evi, tüm yönlere açılan pencereleri ve banyo kısmında bulunan gökdelen manzarası ile de özgün bir yapı olduğunu kanıtlıyor.

Etiketler: , , ,

BENZER YAZILAR