Doğada Çözülebilen Pipet: Lolistraw

Doğada Çözülebilen Pipet: Lolistraw

Doğada geri dönüşemeyen plastik maddelerin yarattığı hasarın boyutları hakkında bir fikriniz var mı? Peki ya, her yıl ne kadar çok plastik ürünün çevre kirliliğine yol açtığını biliyor musunuz? Bu çevre kirliliğinin bütün ekolojik sistemi olumsuz yönde değiştirmekte olduğu uzmanların ortak görüşü. Peki ekolojik dengeyi basit bir pipet ile koruyabilecek olsaydınız?

Her Yıl Yüz Binlerce Plastik Atık

Dünya geneline bakıldığında çevre kirliliğinin büyük bir kısmını, kullanımı iyice yaygınlaşan plastik atıklar oluşturuyor. Kaplar, mutfak eşyaları, günlük kullanımda elinizde tuttuğunuz pek çok ürünün ambalajı veya poşetler bu ailenin en  tanıdık üyeleri. Neyse ki tehlikenin farkında olan bazı organizasyonlar bu kirliliğin önüne geçilebilmesi için çalışmalar yapıyor.

Yürütülen kampanyalara, geri dönüşüm faaliyetlerine rağmen bazı plastik bazlı ürünler bu sürece dahil edilemiyor. Bunun nedeni ise adı geçen nesnelerin geri dönüştürülemeyecek kadar küçük parçalar olması. Ancak her ne kadar küçük parçalar olsalar da, biriktiklerinde ortaya çıkan kirlilik göz ardı edilemeyecek kadar büyük. Bu küçük parçalardan biri de neredeyse her yerde görmeye alıştığımız plastik pipetler. Ancak bu soruna bir çözüm bulunmuş durumda. Çözümün adı: Lolistraw.

Lolistraw: Doğa İçin Büyük İcat

Karşınızda doğayı kurtarmaya gelmiş, kendisi küçük işlevi büyük pipet; Lolistraw. Genç girişimci iki kadın tarafından icat edilen bu ürün içecekler için kullanılan sıradan pipetler ile bire bir aynı. Tek farkı ise kısa sürede doğaya karışabiliyor olması. Doğada yok olması yüzyılları bulan plastik pipetlerin aksine Lolistraw, organik bir yiyecek gibi kısa sürede yok oluyor. Bununla birlikte dilerseniz içeceğinizin keyfini çıkardıktan sonra bu şahane pipetin tadına da bakabilirsiniz. Yüzde yüz organik malzemeler ile üretilen pipet doğa için tehlike oluşturmadığı gibi insan vücudu için de hiçbir tehlike yaratmıyor.

Ekolojik Dengeyi Önemseyin!

Her yıl milyonlarca denizin kirlenmesine, zehirli gazların salgılanmasına neden olan kirlilik yüzünden dünyayı hiç de hoş olmayan bir son bekliyor gibi görünüyor. Yapılabilecek ufak dokunuşlar ile bu gidişata dur demek ise mümkün. Lolistraw, işte bu küçük dokunuşların başını çeken son dönemin önemli gelişmeleri arasında yer alıyor. Restoranlarda, kafelerde ya da evinizde kullanacağınız plastik pipetler yerine Lolistraw pipetleri tercih ederek oturduğunuz yerden ekolojik sisteme katkıda bulunabilirsiniz. Bu şekilde yalnızca sizin değil çocuklarınızın, hatta torunlarınızın da geleceğini güven altına almak için sağlık bir adım atabilirsiniz. Lolistraw ile hem eğlenin, hem önemseyin hem de koruyun!

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR