Köpek Severler Bu Otele Bayılacak!

Köpek Severler Bu Otele Bayılacak!

Amerika’nın Idaho bölgesi Cottonwood şehrinde yer alan Dog Bark Park Inn oteli, tipik yatak ve kahvaltı konaklamasından daha fazlasını vadediyor. Sweet Willy adındaki dev beagle köpeği görünümlü otelde, geceliği 100 dolara konaklayabilirsiniz. Köpek temalı binanın hemen yanında ise yavru köpek formunda bir tane daha minik yapı bulunuyor. Tabii bu minik formlu bina uyumak için değil, sadece eğlence amacıyla tasarlanmış.

Sadece Wi-Fi bağlantısı bulunuyor

Toby and Sweet Willie Dog Bark Park Inn ile ilgili görsel sonucu

Rezervasyonların günler öncesinden dolduğu otelde yer bulmak için tatilinizi erken planlamanızda fayda var. Bu ilginç otelin odalarında, TV veya telefon bağlantısı bulunmuyor. Çünkü otelin amacı konuklarına tam bir dinlenme ortamı sağlamak. İletişim meraklıları için ise her yerde bağlanabilecekleri ücretsiz bir Wi-Fi bağlantısı mevcut.

Özel temalı bu otel, görünümüne uygun bir şekilde tam bir köpek dostu ortam özelliği sunuyor. Konuklarının evcil hayvanlarla konaklayabileceği odalarda, köpek temalı pek çok aksesuar yer alıyor. İki yatak odasına sahip olan otelde değişik bir deneyim elde etmek mümkün. Dennis Sullivan ve Francis Conklin çifti yirmi yıl önce ahşap sanatı ile uğraşmaya başlamış.

Toby and Sweet Willie Dog Bark Park Inn ile ilgili görsel sonucu

1995 yılında ahşap oymaları QVC televizyonunda satılmaya başlanan çift, bu tarihten sonra 18 ay boyunca ahşaptan köpek figürleri yapıp satmakla uğraşmış. Hatta o dönemlerde sanatçı çift, yoğun çalışmaktan dolayı çocuklarını bile ihmal ediyormuş. Büyük bir tutkuyla başlayan sanat aşkı, Dog Bark Park oteli projesi ile farklı bir alana evrilmiş. Ünlü çift tüm birikimlerini bu projeye yatırarak dünyanın ilk köpek temalı otel fikrini hayata geçirmiş.

Köpek oymaları her yerde

Toby and Sweet Willie Dog Bark Park Inn ile ilgili görsel sonucu

Odaların içinde çiftin yaklaşık 60 farklı köpek türünü baz alarak şekillendirdikleri oymalar göze çarpıyor. Yatak başlıklarında, duvarlarda ve masalarda yer alan aksesuarlar, köpek türlerini yakından görmeye ve incelemeye olanak tanıyor. Köpek baskılı paspaslar ve yastıklar da odadaki diğer köpek figürlerini oluşturuyor. Yavru ağzı renkte tasarlanan odalarda, doğal mimari yapı dikkat çekiyor. Minimal ve sade hatlarda dizayn edilmiş olan odalar, köpek sahiplerinin aradığı tüm konforu sunuyor.

Sabah kahvaltısında ikram edilen köpek şeklindeki kurabiyeler ise konukların yüzlerinde hoş bir tebessüm oluşturuyor. 2003 yılında hizmete giren temalı otel, orijinal stili ve mükemmel konukseverliği ile şimdiye kadar pek çok ödül almaya hak kazanmış. Tesisin geniş heykel bahçesinde fotoğraf çektirmek için kullanılabilen dev bir kahve bardağı ve çiftin değişik köpek objeleri yer alıyor. Sağlıklı atıştırmalıkların sunulduğu kontinental kahvaltı ve pek çok yerel yemek de otelin konuklarına sunduğu ayrıcalıklar arasında bulunuyor.

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR