Bölge Raporu: Dikili’de Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Bölge Raporu: Dikili'de Güncel Gayrimenkul Fiyatları

İzmir’in kuzeyinde bulunan Dikili’de güncel gayrimenkul durumu, her geçen gün daha hareketli bir hale geliyor. Sahil şeridinde bulunan ve bu nedenle turistik olarak da öne çıkan Dikili, ayrıca yatırımcılar için de gözde bir bölge. Satılık ve kiralık konut bakımından seçeneklerin gün geçtikçe arttığı ilçede yatırımlar da hız kesmeden devam ediyor.

Dikili’de güncel gayrimenkul durumu ve fiyatlar

İzmir’e bağlı, yaklaşık 40.000’i aşkın kişinin yaşadığı Dikili, deniz manzaralı bir ev arayanlara oldukça güzel seçenekler sunuyor. Bölgede 3+1, deniz manzaralı dubleks bir villa, 430.000 TL karşılığında satılıyor. Villa yerine daha uygun fiyatlara sahip olan bir apartman dairesi ise bölgede 165.000 TL’den başlayan fiyatlar ile alıcı buluyor. Bölgede 80 metrekare büyüklüğünde, klimalı bir 2+1 daire fiyatı ise 200.000 TL – 250.000 TL arasında değişiyor.

Bölgede yürütülen toplu konut projeleri eski yıllara oranla çok daha iyi bir seviyede. Ancak daha çok apartman dairesi ve villa olarak ayrılan yerleşim seçenekleri, yatırım noktasında da farklılık gösteriyor. Yeni yapılan ve ilk alıcısını bekleyen lüks villalar, bulunduğu konuma ve deniz manzarasına sahip olup olmamasına göre fiyatlandırılıyor. Dikili’de güncel gayrimenkul durumu içerisinde önemli bir yere sahip olan lüks villalar, ayrıca yazlık için de tercih ediliyor. 4+1, 110 metrekare, klimalı, sıfır bir villa, 400.000 TL karşılığında alıcı buluyor.

Cazip denize sıfır ve lüks villa satın alma imkanı

Sahil şeridinde bulunan Dikili, denizi ile oldukça ünlü bir ilçe olarak biliniyor. Nitekim bu durumu yerleşim açısında da gözler önüne seren ilçe, deniz manzaralı villaları ile göz kamaştırıyor. Bölgede bulunan 4+1, deniz manzaralı, 140 metrekare büyüklüğünde, klimalı bir villanın fiyatı 430.000 TL. Büyüklüğüne göre artan fiyatlar, ayrıca konutun sıfır olup olmamasına da bağlı bir şekilde değişiyor. Denize sadece 150 metre mesafede olan bir 4+1, 200 metrekarelik villanın fiyatı ise 650.000 TL seviyesinde yer alıyor. Genel anlamda 4+1 villa seçeneklerinde fiyat aralığı 300.000 TL ile 1.000.000 TL arasında değişiyor.

Mükemmel kiralık daire seçenekleri ve uygun fiyatlı çözümler

Yaz tatili için kiralanabileceği gibi temelli yaşamak adına da kiraya uygun pek çok daire ve villa ilçede bulunuyor. Dikili’de güncel gayrimenkul durumuna olumlu katkılar sağlayan kiralık daireler alış – satış işlemlerinin artmasını destekliyor. Bu çerçevede bölgede bulabileceğiniz kiralık apartman dairelerin taban fiyatı yaklaşık 650 TL olarak görülüyor. İlçede bulunan 2+1 daireler içerisindeki kira aralığı ise 650 TL – 1500 TL arasında yer alıyor.

1 – 2 yıl bina yaşına sahip, 3+1, 120 metrekare büyüklüğünde, klimalı bir apartman dairesi 1000 TL karşılığında kolaylıkla bulunuyor. Çok daha eski binalarda 1+1 bir daireyi 650 TL’ye de kiralamak mümkün oluyor. Bunların yanı sıra, 100 metrekare, güneş enerjili, deniz manzaralı bir 3+1 villa, 1400 TL kira değerine erişiyor.

Tüm veriler milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve verilmiştir.

Etiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR