Duvar Kağıdını Masanızda Da Kullanabilirsiniz

Duvar Kağıdını Masanızda Da Kullanabilirsiniz

Duvar kağıdı denilince aklınıza ne geliyor? Duvar kağıdı; uygulandığı zeminleri renklendiren bunun yanında özel yapısı, dokusu ve kabartması ile canlı bir görüntü ortaya koyan bir üründür. Peki bu ürün nerede kullanılır diye sorarsanız, herhalde gülümseyerek, ‘adı üstünde tabi ki duvarda’ diyebilirsiniz. Eğer bu düşüncedeyseniz yanıldığınızı belirtmeliyim. Duvar kağıdından masa kaplama ile masanızı baştan yaratabilirsiniz.

Şık bir görüntü oluşturur

Evinizde bulunan masaları bir düşünün. Özellikle yemek masanızı. Yemek yerken üzerine serdiğiniz örtüleri. Bu örtüleri yıkamak zorunda kalışınızı ve her seferinde masanıza tekrardan serme telaşını. Buna artık bir çözüm var. Duvar kağıdıyla masanızı kaplayabilir ve şık bir görüntüye bürünmesini sağlayabilirsiniz. Hem ne kadar kirlenirse kirlensin rahatça onu temizleyebilirsiniz. Bir de tabi evinize gelen misafirlere bununla hava atma şansı da bulabilirsiniz.

Duvar kağıdından masa kaplama maliyetli değil

Bu işlem hem çok basit hem de sizin için çok düşük bir maliyetle gerçekleşebilir. Duvar kağıdından masa kaplama size hala inanılması güç bir uygulama gibi gelebilir. Bu ürünü denememeniz için ortada bir sebep göremiyoruz. Yaptıracağınız duvar kağıdından bıktığınızda, onu kaldırmak ve farklı bir desenle tekrarlamak sizin için çok kolay olacaktır. Yapacağız şey çok basit. Mutfağınızın veya odanızın dekorasyonuna uygun bir duvar kağıdını seçeceksiniz ve masanızı onunla kaplayarak hayatınıza renk katacaksınız.

Dikkat etmemiz gerekenler var

Tabi bu işlemi yaparken dikkat etmemiz gereken hususlar da bulunuyor. Kağıdın kesimlerini uygulama ölçüsünden 10 cm daha fazla kesmeye dikkat etmeniz gerekiyor. İkinci ve takip eden boylar da aynı şekilde desen birleşimlerine göre fazlalık verilerek kesilmelidir. Yapılan kesimler sonrasında desenlerin uygunluğu gözlenir. Eğer uygunluk sağlanırsa  diğer kesimlere devam edilir. Yapacağınız uygulamada hata çıkmasını istemiyorsanız, ters kesim gibi  kağıtların üst taraflarına işaret koymakta fayda var. Tabi uygulanan masanın büyüklüğüne göre bu işlem farklılık gösterir.

Yapıştırıcılar rahatlıkla bulunabilir

Piyasadan duvar kağıdı uygulamasında kullanılan yapıştırıcıları rahat bir şekilde elde edebilirsiniz. Tabi aldığınız yapıştırıcıları üzerlerindeki kullanım talimatlarına göre kullanmalısınız. Dikkat etmeniz gereken bir husus da şu: Üzerinde prepasted ibaresi bulunan duvar kağıtlarının yapışkanları, fabrikasyon üretimlerinde arkalarına sürülmektedir. Bu ürünler için fazladan yapıştırıcı kullanmanıza gerek yok. Mekanın konumuna göre uygulama yapılacak yüzeyin ve doğru ürünün seçime önem verilmelidir. Ürünün uygunluğu için bilgilerine ve teknik özelliklere dikkat edilmelidir. Tüm bunları yerli yerine getirdiğiniz takdirde evinizin havasının nasıl değiştiğine siz de tanık olacaksınız. Duvar kağıdından masa kaplama ile hayatınıza farklılık katmak işte bu kadar basit.

Etiketler: , , ,

BENZER YAZILAR