Bölge Raporu: Çubuk’ta Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Bölge Raporu: Çubuk'ta Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Çubuk’ta güncel gayrimenkul durumu tahkik edildiğinde, Ankara’nın önemli bir kesişim noktası üzerinde olduğu ve bu sebepten fiyatlarda artış olduğu görülüyor. Kalecik, Akyurt, Kızılcahamam, Elmadağ, Altındağ ve Keçiören ilçeleriyle çevrili olan Çubuk ilçesi, konumu itibarıyla yükselen bir değer olarak göze çarpıyor. Ayrıca ilçe, ülkenin en büyük dördüncü havalimanı olan Esenboğa Havaalanı’nı da sınırları içine alıyor.

İlçede bulunan fabrikalar, önemli üniversitelerin yerleşkeleri, inşası devam eden Yeni Sanayi Sitesi ve ilçenin havaalanına olan yakınlığı ev ve arsaların yatırımcılar tarafından büyük ilgi görmesini sağlıyor.

Çubuk’ta güncel gayrimenkul fiyatları ve amortisman süresi

Emlak değerlendirme uzmanlarının ”Ankara’nın Çubuk semtindeki güncel gayrimenkul durumu nedir?” sorusunun cevabını tespit etmek üzere yaptıkları sektörel raporlara göre şehrin Kuzey’e doğru büyümesi öngörülüyor. Bu sebeple Ankara’nın kuzeyinde yer alan ilçenin, yatırımcıların yeni trendi haline geldiği görülüyor.

3 bin dönümlük alan üzerine kurulan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yerleşkesi’nin ilçede faaliyete geçmesi ile beraber bilhassa öğrencilerin tercih ettiği 1+1 dairelere ilgi büyüyor. Şehirden uzaklaşmak, sakin bir yerde,  bahçe içinde yaşamak ama şehrin getirdiği avantajlardan ve gelişmişlik düzeyinden de uzak kalmak istemeyenlerin tercihi haline gelen ilçede, müstakil evlere de talep gittikçe artıyor.

Çubuk ilçesindeki tavan ve taban satış fiyatları nelerdir?

Çubuk’ta güncel gayrimenkul verilerine göre; yeni inşa edilmiş 3+1 Ultralüx daireler 130.000 TL’den başlayıp 185.000 TL’yi, 4+1 Ultralüks daireler 205.000 TL’den başlayıp 260.000 TL’yi bulan fiyatlara alıcı buluyor. Cadde üzerinde, çarşı ve hastaneye yakın 5 ila 6 yıllık Süperlüks 3+1 daireler 145.000 TL’den başlayıp 260.000 TL’yi varan fiyatlara satışa sunuluyor. Okul yanı ve hastane arkası olarak adlandırılan merkezi yerlerdeki 3 ila 5 yıllık 3+1 daireler‘in taban fiyatı 205.000 TL’den başlarken 260.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Çubuk ilçesindeki arsa fiyatları

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin getirdiği dinamizm, yatırımcı için Çubuk’u cazibeli bir  hale getiriyor ve yatırımcıların bölgede arsa arayışlarını arttırıyor. Çubuk’ta güncel gayrimenkul hakkında yapılan araştırmalara göre konut imarlı, imarlı arsa, ticari imarlı arsa gibi yatırım türüne uygun olarak her bütçeye hitap edecek arsalar satışa çıkarılıyor. Esenboğa Havalimanı’nın genişletileceği üzerine yapılan haberler arsaları gözde yatırım yerleri haline getiriyor. Genellikle arsa sahipleri arsalarını kat karşılığı müteahhitlere vermeyi tercih ediyor. Bunun yanı sıra hobi bahçeleri, şehre çok yakın olan bu ilçede, hafta içi şehrin koşturmasından uzaklaşıp toprakla stres atmak isteyenlere alternatif olarak sunuluyor.

Çubuk kira fiyatları

Üniversite kampüslerinin ilçeye taşınması ile beraber kiralık dairelere olan talep günden güne artıyor. Çubuk’ta güncel gayrimenkul verilerine göre artan öğrenci sayısı ile beraber özellikle dönem başlarında kiralık daire bulmak oldukça zorlaşıyor. En düşük kiralık daire fiyatı 600 TL’den başlıyor.

Tüm veriler milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve verilmiştir.

Etiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR