Bölge Raporu: Çiğli’de Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Bölge Raporu: Çiğli'de Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Çiğli’de güncel gayrimenkul durumu günden güne ilgi çekiyor. Kuzeyinde Menemen, doğusunda Karşıyaka, güneyinde ve batısında Ege Denizi yer alan Çiğli İzmir il merkezine 17 kilometrelik bir uzaklıkta bulunuyor. Çiğli’de güncel gayrimenkul, günümüzde son derece hızlı bir şekilde gelişiyor.

İlçenin içerisinden İZBAN’ın geçmesi ulaşım açısından bir rahatlatıcı faktör olarak göze çarpıyor. Aynı zamanda Orman Genel Müdürlüğü’nce koruma altına alınmış olan Kuş Cenneti, Çiğli ilçesi sınırları içinde bulunuyor. İlçede birde İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi bulunuyor ve bu durum emlak açısından ilçenin değerini artırıyor. İzmir’in nüfus yoğunluğu olarak 6. ilçesi olan Çiğli; Çanakkale ve İstanbul’a bağlayan ana arterlerin bu ilçeden geçmesi ve ilçe sınırları içerisinde, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi bulunması nedeniyle çekim merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Çiğli’de güncel gayrimenkul alanında Ataşehir öne çıkıyor

İlçenin en lüks mahallesi ise Ataşehir olarak göze çarpıyor. İlçenin en kalabalık mahallesi ise göçmenlerin ağırlıklı olarak kaldığı İstasyon Mahallesi. Çarpık kentleşmenin görüldüğü mahallelerinde olduğu ilçede kiralık daire ve satılık daire fiyatları mahalleye ve konuma göre farklılıklar gösteriyor. İlçede evka-2, evka-5 gibi TOKİ’nin yaptığı yerleşim yerleri bulunuyor. İlçede satılık dairelere baktığımız zaman 1+1 dairelerin fiyatları ise 110 bin liradan başladığını görüyoruz. Bu dairelerin kiralık fiyatları ise 600 liradan başlıyor. Bu fiyatlar ilçede birbirinden çok farklılık gösteren mahallelere göre değişiklik gösteriyor.

Dairelerin nerede olduğu önemli

Çiğli’de güncel gayrimenkul alanında 2+1 dairelerin fiyatları 130 bin lira civarında başlıyor. 3+1 dairelerin fiyatları 150 binden başlayıp 900 bin lira üzerine çıkabiliyor. 4+2 800 bin lira olurken, Tripleks daireleri 350-400 bin liraya bulunabiliyor. 4+1 fiyatlar ise yine 300-350 bin lira aralığında başlayıp yukarıya doğru çıkıyor. Triplex daireler ise 350 bin liradan başlıyor. Bu söylediğimiz taban fiyatlar olup genelde ilçenin merkeze uzak mahallelerinde ya da sosyo-kültürel durumu düşük olan yerlerde yer alıyor. İlçenin merkezi yerlerinde, İZBAN’a yakın olan ya da Ataşehir gibi lüks yerlerde ise bu fiyatlar ikiye katlanabiliyor.

Yatırımcılar için cazip

Kiralık daire fiyatlarına baktığımızda ise üniversiteye yakın olan yerlerde 1+0 ve 1+1 daireler 600 liradan başlayıp dairenin lükslüğüne göre fiyatı artıyor. 3+1 daireler genele olarak 700-800 lira bandı arasında bir fiyatla başlıyor bulunabiliyor. 2+1 dairelerin fiyatları ise ortalama 550 lira gibi bir fiyattan kiracı bulabiliyor. Triplexlerin fiyatları ise 900 lira ve üzeri olarak ilerliyor. Çiğli’de güncel gayrimenkul, yatırımcılar için her geçen gün ilgi odağı olmaya ve yatırımcısın yüzünü güldürmeye devam edeceğe benziyor.

Tüm veriler milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve verilmiştir.

Etiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR