İşte Thor’un Muhteşem Evi!

İşte Thor'un Muhteşem Evi!

Marvel’in çizgi-roman uyarlamaları Thor ve Avengers filmlerinden Asgard’lı fırtına tanrısı Thor olarak tanıdığımız Chris Hemsworth ve Hızlı ve Öfkeli serisinde rol alan eşi Elsa Pataky, üçüncü çocuklarına sahip olduktan sonra evlerini değiştirmeye karar verdi. Yine Malibu’da bulunan malikanelerini satıp, bu dağ ve okyanus manzarasına sahip, yemyeşil bir yamaçta yer alan çağdaş mimari yapıya sahip evde karar kıldılar. Evin tepeden çekilen fotoğraflarına ve iç dizaynına baktığımızda, kararlarının ne kadar doğru olduğunu görüyoruz.

Süper kahramanlara yaraşır bir ev

1979 yılında inşa edilen, dört yüz otuz metre karelik bir alanda yer alan ve çağdaş mimariye sahip evin dört bir yanı doğal öğelerle çevrili ve doğal ışıktan faydalanılması için iç mekanlar da yüksek tavanlar ve doğal geniş pencere ve kapılardan oluşuyor. Yine, doğayla uyumu bozmamak için evin içerisindeki mobilyalar, mutfak dolapları, yemek barında da ahşap malzemelerin ağırlıklı olarak kullanıldığı görülüyor.

Bar tipi bir mutfağa sahip olan evde kahvaltı barı ve yedi yüz elli şarap şişesine ev sahipliği yapabilen bir mahzen bulunuyor. Ayrıca mutfağı açık havaya bağlamak ve eğlenceli bir mekan yaratmak için de kolayla açılıp kapanabilen cam bir duvar da bulunuyor. Mutfakla bağlantılı olan yemek odasına ise, sıcak ve romantik bir ortam yaratması için bir şömine eklenmiş. Evin içinde bulunduğu doğal ortama uyum sağlaması, aydınlık ve geniş gözükmesi için de mevcut duvarlar beyaz renge boyanmış ve yer döşemelerinde de bej renkli döşemeler kullanılmış. Dekorasyonu şatafattan uzak, oldukça sade olan okyanus esintili bu eve renk katma işlevini ise konseptle uyumlu tablolar üstleniyor.

Yeşil ve mavinin ortasında muhteşem manzara

Yeşil ve mavinin kesiştiği noktada bulunan evde, ana ebeveyn süiti de dahil olmak üzere dört yatak odası ve son teknoloji ürünlerle donatılmış bir sinema salonu mevcut. Evde ayrıca dört banyo ve bahçe kısmında ise at ahırları da bulunuyor. Malibu’nun en güzel noktalarının birinde etrafınızın dağlar ve okyanusla çevrili olduğu ve elinizde soğuk bir şarap kadehiyle güneşin muhteşem batışını izlediğinizi hayal edin…

Chris Hemsworth ve Elsa Pataky’nin üç buçuk milyon dolara satın aldığı bu malikane, Asgard’ın fırtına tanrısı Thor ve ailesine yaraşır bir manzaraya sahip. Arazinin neresinden bakarsanız bakın ya alabildiğine yeşil dağları ya da uçsuz bucaksız masmavi okyanusla karşılaşıyorsunuz.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR